Eşim canımdı, ciğerim de oldu

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'ndeki bir nakille Şükriye Karaaslan (22), 6 yıllık eşi Murat Karaaslan'a (28) karaciğerinden bir parça verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde 2.5 yıl önce bakır metabolizması bozukluğundan kaynaklanan karaciğer yetmezliği teşhisi konulduğunu belirten Karaaslan, "Ardından EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne geldik. 2.5 ay önce doktorlarım, iyileşmem için tek çözümün organ nakli olduğunu söyledi. Bunun üzerine eşim, hiç düşünmeden nakil için gönüllü oldu. Kendisi sayesinde yeni bir hayata kavuşacağım. Çok sevdiğim eşim canımdı, bundan sonra hem canım hem ciğerim oldu." dedi.

Eşini eski sağlığına kavuşturmak için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyeceğini söyleyen ev hanımı Şükriye Karaaslan da, "Tek arzum, eşimin bir an önce iyileşmesi. Onun için her şeyi yaparım. Umarım her şey yolunda gider." şeklinde konuştu.

EÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'ndaki nakil, Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahi'den Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious