Eşinden şehide son selam!

Eşinden şehide son selam!.14631
  • Giriş : 15.11.2007 / 15:22:00
  • Güncelleme : 15.11.2007 / 16:18:40

Cenaze namazına katılanlar tarafından "PKK Meclis'te" sloganları atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Şırnak'taki çatışmada şehit olan Piyade Üsteğmen Gökhan Yavuz ve piyade er Gökhan Soylu'nun İstanbul Maltepe Yusuf Ziya Üçüncü Camii'ndeki cenaze törenine katıldı.
Cumhurbaşkanı Gül, cenaze namazından önce şehit yakınlarına başsağlığı dilerken yakınlardan biri "Cumhurbaşkanım daha neyi bekliyoruz tepelerine binelim" diye bağırdı.


Daha sonra şehitler için cenaze namazı kılındı.
Cenaze namazına katılanlar "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" ve ""PKK Meclis'te" sloganları atıldı.

İstanbul'da şehitler için düzenlenen cenaze töreninde duygulu anlar yaşandı. Şehit Üsteğmen Gökhan Yavuz'un yakınları camiye gelip tabutu öptü. Öğretmen eşi Şeyma Yavuz, şehidinin tabutu başında selam durdu. Yavuz ailesinin yakınları diğer yakınları tarafından sakinleştirildi.

ŞEHİDİN CENAZESİ ÖNCE EVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Şırnak'ta şehit olan Piyade Er Gökhan Soylu'nun cenazesi son yolculuğuna uğurlanmadan önce evine getirildi.

Şehidin evinin önünde toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, cenazeyi beklerken pankart açarak terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Şehidin ailesinin evinin bulunduğu Maltepe Fındıklı Mahallesi Fırat Sokağa getirilen cenaze, önce Soylu'nun doğduğu Şenkaya İlçesi Söğütler Köyü'nün dayanışma derneği önüne konularak dualar edildi. Ardından eve götürülen cenaze için burada helallik istendi.

SEN BENİM SON BEŞİĞİMDİN

Piyade Onbaşı Özkan Kılıç'ın cenazesi, Giresun'un Keşap ilçesi Harmandalı köyünde toprağa verildi.

Şehit Kılıç için, Keşap'ta tören düzenlendi. Şehit Onbaşı'nın cenazesi, bulunduğu Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi morgundan alınarak, tören için ilçedeki Kubbeli Camisi'ne getirildi.

Cenaze töreninde şehit Kılıç'ın ayakta durmakta güçlük çeken annesi Emine Kılıç, “Evimin tek direğiydin, ben sensiz ne yapacağım. Sen benim son beşiğimdin, sana kıyan eller kırılsın” diyerek gözyaşı döktü.

Şehit Onbaşı Kılıç'ın cenaze namazının kılındığı camiye ve çevresindeki çok sayıdaki eve, Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları asıldığı gözlendi. Şehit Onbaşı Kılıç'ın naaşı, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından ilçeye bağlı Harmandalı köyündeki aile kabristanlığında toprağa verildi.Cenaze törenine katılan binlerce vatandaş, terör örgütünü protesto eden çeşitli sloganlar attı.

DEDESİ: ASKERLİĞİNİ BEN BİTİREYİM

Piyade er Erdem Yüce de memleketi Iğdır'ın Tuzluca İlçesi'nde 3 bin kişinin katıldığı törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi. ‘Hepimiz Erdem'iz’, ‘Türk- Kürt kardeştir, ayırım yapan kalleştir’ sloganlarının atıldığı cenaze töreninde konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Osman Nuri Erkan, “Erdem Yüce, komutanı Üsteğmen Gökhan Yavuz ve iki silah arkadaşı Özkan Kılıç, Gökhan Soylu ile birlikte üzerine yemin ettiği bayrağı ve vatanı uğruna şehit oldu. Erdem kaçmadı, korkmadı, yakınmadı. Çünkü o çok ‘Yüce’ bir ‘Erdem’e sahipti” dedi.

‘Kahrolsun PKK’, ‘Hepimiz askeriz’, ‘Hepimiz Erdem'iz’, ‘"Türk- Kürt kardeştir, ayırım yapan kalleştir’ sloganları atarak yürüyen kalabalık, cenaze törenin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı'na ulaştı. Şehit er Erdem Yüce'nin cenazesi katafalka konulurken, Vali Karahisarlı, gözü yaşlı baba Muhsin Yüce'yi teselli etmeye çalıştı. Jandarma Astsubay Özlem Foçular ise şehitin annesi Müyesser Yüce'yi teselli etmek isterken ağıtlar karşısında gözyaşlarını tutamadı ve ağladı. Şehidin dedesi, Kore gazisi 83 yaşındaki Cihangir Yüce, “Beni askere alırlarsa torunumun vatani görevini yaparken eksik bıraktığı 2.5 aylık borcunu ödemeye hazırım” deyince herkesi duygulandırdı.

Tuzluca Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törenin ardından şehit er Erdem Yüce'nin Türk bayrağına sarılı cenazesi, ailesinin yaşadığı İncesu Köyü'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Köyün ilk şehidi olan Yüce için daha sonra köyün girişine bir anıt mezar yaptırılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious