Eşine âşık oldu arkadaşını yaktı

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Arkadaşını, eşiyle birlikte olabilmek için tabancayla öldürdü. Ardından poşete koyup çöplükte yaktı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Polis, Lale'nin telefonla konuştuğu Murat Ş. ile Ender K.'yi gözaltına aldı. Ender K. "Murat eşiyle olabilmek için Ömer'i öldürdü. Eve çağırıp tabancayla vurdu. Poşete koyup arsada yaktık" dedi.

EŞİ: BANA ASILIYORDU
Ömer Lale'nin eşi Ebru Lale de Murat Ş.'yi altı aydır tanıdığını belirtti: "Bana asılıyordu, 'Peşimi bırak, yuvamı yıkmam' diyordum. Ömer'le aramız bozuk olduğu için söyleyemedim."

HAİN PLAN
Murat Ş. arkadaşı Ömer Lale'nin eşi Ebru Lale'ye âşık olunca korkunç cinayeti işledi.

Eşine âşık olduğu arkadaşını yaktı

Ömer Lale başından vurulduktan sonra cesedi yakıldı. Zanlı Murat Ş.'nin suç ortağı "Murat'ın, Ömer'in eşinde gözü vardı" dedi.

İstanbul Zeytinburnu'nda çanta imalathanesi bulunan 28 yaşındaki Ömer Lale, eşine göz koyan arkadaşı tarafından elleri ve ayakları bağlandıktan sonra başından vurularak öldürüldü. Ardından da cesedi boş bir arazide yakıldı. Çanta imalathanesi bulunan Ömer Lale, önceki gün 17.00 sıralarında telefonla konuştuktan sonra arkadaşlarına "hemen geliyorum" diyerek çıktı. Ancak geri dönmedi. Gece yarısı Çırpıcı Mahallesi'ndeki boş arsada yangın çıkması ve havaya ağır bir koku yayılması üzerine mahalleli polise haber verdi. Ekipler yanan eski eşya arasında el ve ayakları bağlandıktan sonra öldürülmüş bir erkek cesedi buldu. Polis, Ömer Lale'nin en son telefonla görüştüğü Murat Ş. ve Ender K.'yı gözaltına aldı. Murat Ş., arkadaşını kız kardeşiyle ilişkisi olduğu için öldürdüğünü ileri sürdü.

EŞİNİN PEŞİNDEYMİŞ

Ancak diğer zanlı Ender K.'nin "Murat, Ömer'i evde kafasına kurşun sıkarak öldürdü. Bana Ömer'i öldürürse, eşiyle beraber olacağını söylüyordu" dediği öğrenildi. İfadesine başvurulan Ömer Lale'nin eşi Ebru Lale, "Murat bana asılıyordu. Her defasında karşı çıkıyordum. 'Peşimi bırak, yuvamı yıkmak istemiyorum' diyordum. Ömer'le aramız bozuk olduğu için ona bu durumu anlatmıyordum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious