Eşini bıçaklayan adam şimdi serbest

Eşini bıçaklayan adam şimdi serbest.4528
  • Giriş : 03.06.2008 / 08:25:00

Tecavüze uğrayan eşini buçakla yaralayan koca, Savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gördüğü tedavinin ardından taburcu edilen eşi Hatice Bölükbaşı'yı (20) babasının evine bıraktığını, kızı Aleyna'yı (3) ise kız kardeşinin evine bıraktığını söyleyen Ufuk Bölükbaşı, korkudan köyüne dönemediği için sokakta kaldığını dile getirdi. Parklarda yatıp kaldığını ifade eden Ufuk Bölükbaşı, "Eşimi bıçakladığım için çok pişmanım. Kendisinden özür diledim. Bir anlık öfkeyle böyle bir şey yaptım. Zaten o da benden şikayetçi olmadı. Ancak eşime tecavüz edenlerin bulunup, cezalandırılmaları için her türlü hukuk mücadelesini vereceğim. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracağım" diye konuştu.
Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Küçükyalı, 200 Sokak, numara 18 'de meydana gelen olayda, Buca Kaynaklar Köyü'nde çiftçilik yapan Ufuk Bölükbaşı, 6 kişi tarafından tecavüze uğradığını iddia ettiği 20 yaşındaki konuşma ve zihinsel engelli eşi Hatice Bölükbaşı'nı, 4 yerinden bıçaklamıştı. Yaraladığı eşini yakınları ile birlikte İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götüren Ufuk Bölükbaşı, hastane önünde gazetecilere yaşadığı olayı anlatırken polis ekipleri tarafından yakalanarak, gözaltına alınmıştı.

Sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Bölükbaşı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Buca Kaynaklar Köyü Kabakçılar Sokak'ta oturduklarını ve 40 gün önce kendisi evde olmadığı sırada 6 kişinin evine gelerek, eşi Hatice Bölükbaşı'nın el ve ayaklarını çamaşır ipiyle bağlayarak, 3 yaşındaki kızının gözleri önünde defalarca tecavüz ettiklerini söyleyen Ufuk Bölükbaşı, bunu kendisine söylememesi için bıçakla ölüm tehdidinde bulunduklarını söylemişti. Korkudan köylerini terk ettiklerini ve evlerine dönemediklerini söyleyen Bölükbaşı, eşini Çiğli'deki babasının evine, 3 yaşındaki kızını ise kendi kız kardeşinin evine bıraktığını dile getirdi. Kalacak bir yeri olmadığı için sokaklarda yatıp kalktığını kaydeden Bölükbaşı, "Eşim ve kızım rahat etsin diye onları güvenli evlerine teslim ettim. Ama ben sokaklarda ve parklarda yatıyorum. Benim için önemli olan eşime tecavüz eden bu kişilerin yakalanarak gerekli cezayı almaları. Bunun için sonuna kadar hukuk savaşı vereceğim. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracağım" diye konuştu.

Tecavüze uğrayan eşini yaralayıp gazetecileri çağırdı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious