Eşini dövdü, 10 ay maça gitmeyecek

  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Eşine şiddet uygulayan İsmail Toprak'a, 10 ay süreyle Sivasspor'un maçlarına gitmeme cezası verildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas'ta, eşine şiddet uyguladığı iddiasıyla yargılanan bir çocuk babası 28 yaşındaki İsmail Toprak'a, 10 ay süreyle Sivasspor'un maçlarına gitmeme cezası verildi. Çok sevdiği Sivasspor'un maçlarına gidemeyen Toprak cezasının biteceği günü sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Geçen yıl meydana gelen olayda, Kümbet Mahallesi 6'ıncı Sokak'ta oturan İsmail ve Ayşe Toprak çifti, kavga etti. Ayşe Toprak, eşinin kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla polise başvurdu. Gözaltına alınan Toprak, daha sonra adliyeye sevkedildi. 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanan İsmail Toprak, eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sultan 1'inci İzzettin Keykavus Devlet Hastanesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışan İsmail Toprak duruşmada, "Çok pişmanım. Eşimden özür diliyorum" dedi. Toprak'ın cezası, duruşmadaki iyi hali ve sabıkası olmaması da dikkate alınarak, yeni TCK'nın 51/1d maddesi uyarınca, 10 ay süresince Sivasspor'un maçlarına ve stada gitmeme cezasına çevrildi.

İsmail Toprak, "Konu aslında her aile içinde olan ufak bir tartışma idi. Bu tartışmamız adliyeye yansıyınca benim yargılanma sürecim başladı. Ve yargılanmamın sonuda 10 ay süreyle maçlara gidememe cezası aldım" dedi. Çok sevdiği Sivasspor'un maçlarına gidemeyen Toprak, cezasının biteceği günü sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Ekim ayında cezası bitecek olan İsmail Toprak, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından denetlenerek her ay belirli bir günde görüşmeye çağrılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious