Eşini döven adama ilginç ceza

Eşini döven adama ilginç ceza.10585
  • Giriş : 14.06.2009 / 11:49:00

Eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç halkından özür diliyorum.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kastamonu'nun Araç ilçesinde, ''eşe karşı basit yaralama ve hürriyetten yoksun bırakma'' suçundan yargılanan kişiye denetimli serbestlik uygulaması kapsamında ilginç ceza verildi.

Mahkeme kararıyla 1000 adet ''eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç halkından özür diliyorum'' yazılı el ilanı bastırıp bunu ilçe halkına dağıtan vatandaş, ayrıca 50 fidan dikerek bunların 6 ay bakımını yapacak.

Şiringüney köyünde çiftçilik yapan Mustafa Kadıncı (32), annesinin evine gitmesi nedeniyle tartıştığı eşi İpek Kadıncı'yı (23) kendisine küfrettiği iddiasıyla darbederek, eve kitleyip bir gün süreyle dışarı çıkmasına engel oldu.

Olayın karakola intikal etmesi nedeniyle Araç Asliye Ceza Mahkemesince açılan davanın karar duruşmasında, kadın hakim, İpek Kadıncı'ya ''eşe karşı basit yaralama'' suçundan 6 ay, ''kişiyi hürriyetten yoksun kılma'' suçundan da 1 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

Hakim, Kadıncı'nın eşinin şikayetçi olmaması ve sanığın bir daha suç işlemeyeceği konusunda mahkemede olumlu kanaat oluşması nedeniyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını ve denetimli serbestli tedbiri uygulanmasını kararlaştırdı.

-''EŞİME VURDUĞUM İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM''-

Mahkeme, Mustafa Kadıncı'yı, ''İri puntolarla yazılmış 'Eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç halkından özür diliyorum. Mustafa Kadıncı' ibaresi bulunan bin adet el ilanını tedarik ederek, ilçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sokaktaki vatandaşlara birer adet olacak şekilde dağıtmakla ve 50 adet fidan dikerek 6 ay süreyle bakımlarını yapmakla'' cezalandırdı.

Mustafa Kadıncı, kendisine verilen ceza kapsamında Araç'taki bir matbaaya giderek bastırdığı 1000 adet el ilanını ilçedeki Hükümet Konağı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Askerlik Şubesi, Orman İşletme Şefliği, Belediye Başkanlığı, banka şubeleri, PTT ve Telekom Müdürlüğünün birimleri ile Kastamonu Caddesi'nden geçen her vatandaşa, yetkililerin gözetiminde dağıttı.

Araç Orman İşletme Şefliğince belirlenen alana da 50 adet fidan dikerek 6 ay süreyle bakımını yapacak olan Kadıncı, 5 yıl süreyle denetime tabi tutulacak.

Sanığın, denetim süresi içinde kasten yeni bir suç işlemesi veya denetimli serbestlik tedbirine ilişkin yükümlülüklerine aykırı davranması durumunda hapis cezası yürürlüğe girecek.

-''İLGİNÇ CEZA ALDIM''-

Mustafa Kadıncı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hakimin kadın olmasından dolayı böyle bir ceza aldığını savunarak, şöyle konuştu:

''Eşimle aramda bir sebepten dolayı tartışma çıktı. Eşime küfretmesi nedeniyle sinirlenerek iki Tokat attım. Olay mahkemeye intikal etti. Kadın Hakim bana ilginç cezalar verdi. Matbaaya giderek eşimden ve Araç halkından özür dilerim yazılı bin adet el ilanı bastırıp dağıttım. 50 adet de çam fidanı dikeceğim. Bir daha böyle bir olay yaşanmayacak, eşimle asla kavga etmeyeceğim. 5 yıl süresince bu suçu tekrar edersem hapis cezası alacağım.''

-DAYAK YİYEN EŞ CEZADAN HABERSİZ-

Kadıncı'nın 8 yıllık eşi ve 3 çocuk annesi İpek Kadıncı da eşinin aldığı cezayı gazetecilerden öğrendiğini iddia ederek, eşinin mahkemenin ardından kendisine daha iyi davrandığını kaydetti.

Konuyla ilgili daha fazla konuşmak istemediğini vurgulayan İpek Kadıncı, verdiği ifadede ise olay günü annesine gittiğini, buna razı olmayan eşinin sinirlenmesi üzerine tartıştıklarını belirtti.

Kadıncı, kendisini darbeden eşine hiçbir şekilde küfürlü konuşmadığını belirterek, ''Eşim beni daha sonra eve kilitledi. Ben de ailemi arayarak jandarmaya haber vermelerini istedim'' dedi.

ENSONHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*