Eşini döven doktora bara gitmeme cezası

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Kocaeli’nde eşini döverek burnunu kıran doktora, mahkeme tarafından 10 ay süreyle "alkollü yerlere gitmeme" cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Derince ilçesinde oturan doktor K.İ, geçen yıl mart ayında evde alkol aldığı sırada eşi ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine K.İ, eşi M.G.İ’nin burnunu kırdı. Şikayet üzerine Kocaeli 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan doktor K.İ, evde alkol alırken eşi ile tartıştıklarını, Tokat attığı eşinin burnunun kırıldığını belirterek suçunu kabul etti. Yargılama devam ederken M.G.İ. davasından vazgeçti ve geçen eylül ayındaki duruşmada evlilik birliğinin daha fazla sarsılmaması için geçen eylül ayındaki duruşmada doktor K.İ’ye, 10 ay hapis cezası yerine seçenek yaptırım uygulayarak, 10 ay süre ile alkol satışı ve servisi yapan ve alkollü içki kullanılan yerlere gitmeme cezası verdi.
Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şubesi Müdürlüğü'ndeki görevliler tarafından sürekli takip edilen Dr. K.İ’nin cezası temmuz ayında sona erecek.

Evde hapis
Bu arada, karşılıksız çek vermek, mal beyanında bulunmamak ve borcunu yasal sürede ödememek suçundan Kocaeli Asliye Ceza Mahkemesi ile İcra mahkemelerince, 65 yaşından büyük olduğu için 2’si kadın 4 kişiye, 10 gün ile 15 gün arasında konuttan çıkmama cezası, 9 kişiye de adli kontrol altında bulunma cezası verildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious