Eşini kızgın yağla haşlayan kadına 8 yıl hapis

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Samsun'da oturan Nuran Geyik'e (32), eşi Şaban Geyik'in yüzüne kızgın yağ, ardından benzin döküp yakmak istediği iddiasıyla ‘canavarca his ve eziyet çektirerek eşini öldürmeye teşebbüs' suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olay, Kavak'ın Mert Köyü'nde 2005 yılı Aralık ayında meydana geldi. Şaban Geyik ile 9 yıldan bu yana evli olan 2 çocuk annesi Nuran Geyik, ekonomik sıkıntılar nedeniyle tartıştı. O gece eşiyle ayrı odalarda yatan Nuran Geyik, sabaha karşı 03.00 sıralarında uyanarak sobanın yanında uyuyan Şaban Geyik'in üzerine önce tavada kaynattığı zeytinyağını döktü. Ardından benzin dökerek yakmaya çalışırken, Şaban Geyik acıyla uyandı. Yüzünden ağır yaralanan Geyik, komşuları tarafından hastaneye kaldırıldı. Tedavisi sırasında eşinin kendisini öldürmeye çalıştığını öne sürerek şikayetçi oldu. Bunun üzerine jandarma tarafından yakalanan ve tutuklanan Nuran Geyik, ‘Canavarca his ve eziyet çektirerek eşini öldürmeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle son kez hakim karşısına çıktı. Nuran Geyik, yaptığı son savunmada olayın kaza sonucu meydana geldiğini öne sürerken, şunları söyledi:
“Eşim inşaatlarda çalıştığı için sabah erken işe gider. O gece üşüdüğü için soba yanında yattı. Ben de ona kahvaltı için zeytinyağında hamur kızartıyordum. Soba üzerindeki tavayı alırken, ayağım halıya takıldı ve kızgın yağ yüzüne döküldü. Yüzü yandığı için su dökmek istedim. Ancak bidonları karıştırdım ve benzin bidonunu alarak üzerine döktüm. Kendisini öldürmem için hiç bir neden yok. Öldürmek istesem, evde tüfek vardı. Onu kullanırdım.'' Hastanede tedavi gördüğü sırada Jandarmaya verdiği ifadesinde eşinden şikayetçi olan Şaban Geyik ise, duruşmada eşinden şikayetçi olmadığını yineledi. Geyik, “Olayın şokuyla beni öldürmeye çalıştığını düşünmüştüm. Ancak kendisine inanıyorum. İki çocuğumuz var. Eşimi affettim. Kendisinden şikayetçi değilim'' dedi.

Davaya ilişkin esas hakkındaki görüşünü belirten Cumhuriyet Savcısı sanığın canavarca his ve eziyet çektirerek nikahlı eşini öldürmeye teşebbüsten cezalandırılması ve alması olası ceza miktarının dikkate alınarak tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, oy birliği ile Nuran Geyik'i suçlu bularak 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti sanığın eşinin şikayetinden vazgeçmesini, Yargıtay aşamasında bu kararın farklı yorumlanabileceği ve dosyanın incelenmesinin uzun zaman alabileceğini, mahkemedeki iyi hali, cezaevinde kaldığı süre ve sabit ikametgahı olmasını dikkate alarak tahliye edilmesine karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious