Eşini öldürdü polisi bekledi

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

55 yaşındaki Yusuf Kenan Karaduman, 33 yıllık eşi 48 yaşındaki eşi Belkıs Karaduman'ı ekmek bıçağı ile boğazını keserek öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yusuf Kenan Karaduman, ardından soğukkanlı bir şekilde duş aldı, takım elbisesini giyerek olayı polise haber verdi ve onların zeve gelmesini bekledi.

Fethiye'ye bir süre önce tatile gelen Kütahyalı 3 çocuklu Karaduman çifti, şirin ilçeyi çok beğenerek buraya yerleşmek istedi. Kütahya Azot Fabrikası'ndan emekli Yusuf Kenan Karaduman, eşi Belkıs Karaduman ve 16 yaşındaki lise öğrencisi oğulları Ahmet Karaduman, 26 gün önce Babataşı Mahallesi 736'ncı Sokak'ta bir ev kiraladı. Ailenin evli kızları ile askerden gelen oğulları ise Kütahya'da kaldı. Fethiye'de hem tatillerini sürdüren hem de yaşayacakları yeni mekana alışmaya çalışan aile arasında kısa süre önce tartışmalar başladı.

Dün gece yaşanan şiddetli tartışmanın ardından Yusuf Kenan Karaduman, 33 yıllık eşini öldürmek için plan yaptı. Eşi Belkıs ile oğlu Ahmet uyuduktan sonra sabaha karşı saat 04.30'da planını uygulamaya geçen Yusuf Kenan Karaduman, mutfağa giderek ekmek bıçağını aldı. Sessizce yatak odasına giren Karaduman, uyuyan eşi Belkıs Karaduman'ın boğazını kesti. Belkıs Karaduman olay yerinde yaşamını yitirdi. Yusuf Kenan Karaduman ardından, banyoya girerek duş alıp üzerindeki kanı temizledi. Yusuf Kenan Karaduman, daha sonra takım elbisesini giyip kanepenin üzerinde oturdu ve saat 08.30 sıralarında polisi arayarak olayı haber verdi.

Olay yerine gelen Fethiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri, tüyler ürpertici cinayetin ardından yatağın üzerindeki Belkıs Karaduman'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Eşini öldüren Yusuf Kenan Karaduman, gözaltına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Karaduman'ın Emniyet'e götürülenki rahat tavırları dikkati çekti. Karaduman, alınan ilk ifadesinde, “Eşim benim için ‘akli dengesi yerinde değildir' raporu almaya çalıştı. Onu bu yüzden öldürdüm” dedi.
Cinayet evinin diğer odasında halen uyumakta olan oğul Ahmet Karaduman ise polisler tarafından kaldırıldı. Polislerin, yaşanan cinayeti anlatması üzerine Ahmet Karaduman şok geçirdi. Etrafa boş gözlerle bakan Ahmet Karaduman da polislerce ifadesi alınmak üzerine Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

İlçe Emniyet Müdürü Olcay Özbarlas da eve gelerek inceleme yaptı ve polislerden bilgi aldı.

Belkıs Karaduman'ın cesedi de evden çıkarılarak otopsisi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Yusuf Kenan Karaduman, polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious