Eşini öldüren görme engelliye 15 yıl hapis

Eşini öldüren görme engelliye 15 yıl hapis.6894
  • Giriş : 26.02.2008 / 16:25:00

Adana'da kendisini eski eşiyle aldattığı iddiasıyla karısını banyoda satırla öldüren görme engelli, 15 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, 27 Kasım 2006'da eşi Hatice Demir'i (41) banyoda öldürüp polis ekiplerine teslim olan ve hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açılan Arif Demir (57) hazır bulundu.

Demir, savunmasında, 13 yıllık eşi Hatice Demir'in, kendisini eski eşi ile aldattığını iddia etti. Demir, olay günü eşinin kendisini tahrik ettiğini ileri sürerek, şunları söyledi:

''Olay günü eve geldiğimde, eşim sırtını keselemem için beni banyoya çağırdı. Banyoya giderken yanımdan birinin geçtiğini hissettim. Dış kapı kapanınca beni aldattığını anladım. Kim olduğunu sorduğumda, 'Çocuğumun babasıydı. Sana da yetiyorum, Beytullah'a da. Sarıl bana' dedi. Bu arada elinde daha sonradan satır olduğunu anladığım sert bir cisim tuttuğunu fark ettim. Bileğinden tutup satırı alıp rastgele salladım. Daha sonra üzerimdeki kanlı kıyafetleri çıkarıp banyo yaptıktan sonra muhtarın yanına gidip teslim oldum.''

Eşinin kendisine cinsel gücü artırıcı ilaçları kendisinin bilgisi dışında verdiğini de iddia eden Demir, şöyle dedi:

''Eşimin hazırladığı çayı içtikten sonra cinsel arzularım artıyor ve devamlı ilişki kuruyorduk. Benim kalbimin çarpıntısı tutuyordu. Kendisine sorduğumda 'Ne güzel mutlu oluyoruz' diye cevap veriyordu. Sonradan anladım, çayın içine cinsel gücü artırıcı ilaç atıp, benim kalp krizi geçirmemi istiyormuş.''

Eşini öldürmek istemediğini, pişman olduğunu savunan Demir, tahliyesini talep etti.

Zanlıyı, eşini öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum eden mahkeme heyeti, Hatice Demir'in eski eşiyle sanığı aldatmasını ''haksız tahrik'' unsuru kabul edip, iyi hali de göz önünde bulundurarak cezasını 15 yıla indirdi.

Bahçeşehir Mahallesi 55. Sokak'ta, 27 Kasım 2006 tarihinde meydana gelen olayda, görme engelli Arif Demir, tartıştığı karısı Hatice Demir'i banyoda öldürmüş, daha sonra muhtara gidip durumu anlatmıştı.

Arif Demir, muhtarlığa gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınmış, vücudunun çeşitli yerlerinden 10'dan fazla satır darbesi alan Hatice Demir kaldırıldığı Adana Numune Hastanesinde kurtarılamamıştı.

Arif Demir ile ikinci evliliğini yapan Hatice D'nin, olaydan bir süre önce de tapu meselesi nedeniyle evi terk ettiği, araya giren yakınları tarafından barıştırılarak döndüğü belirtilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious