Eşini öldüren şahıs 3 yıl sonra yakalandı

  • Giriş : 10.03.2008 / 12:28:00

Gaziosmanpaşa'da, kendisini aldattığı gerekçesiyle karısını öldürdüğü iddia edilen Hakan Ö. isimli şahıs, 3 yıl sonra yakalandı. 3 yıl kaçmayı başaran ve çocuklarını görmek için geldiği evde polisler tarafından yakalanan Hakan Ö.,'nün, eşi Serap Ö.'nün ar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sultançiftliği M Caddesi 77 numaralı binanın önünde 25 Temmuz 2005 tarihinde Özel Sultan Hastanesi önüne bir otomobil içinde yaralı olarak bırakılan iki kadın, bütün müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Kimliklerinin Serap Ö. ve Dudu Y. olduğu belirlenen iki kadının öldürülmesine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayı araştırmaya başladı. Cinayetin ardından Serap Ö. ile eşi Hakan Ö.'nün bir yıldır ayrı yaşadıklarını belirleyen polis, bütün aramalarına rağmen olayın ardından kayıplara karışan Hakan Ö.'ye ulaşamadı.

Bütün şüpheleri üzerinde toplayan Hakan Ö.'nün ifadesine başvurmak isteyen polis, iki çocuğunu görmeye geleceğini tahmin ettiği zanlının yakalanması için çocuklarının velayetini alan ailesinin evi ile çocukların okuduğu ilköğretim okulunu yakın takibe aldı. 3 yıl boyunca kendisinden haber alınamayan Hakan Ö., önceki gün çocuklarını görmek için ailesinin evine geldiği sırada yakalandı. Gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen zanlının, para karşılığı erkeklerle ilişkiye girdiği için eşiyle ayrı yaşamaya başladığı, iki çocuğunun da kendisinde kaldığını söylediği öğrenildi. Olay zamanı da çocuklarını görmesi için çağırdığı eşinin olay yerine içinde Dudu Y. isimli bayan arkadaşının da bulunduğu 34 PFR 38 plakalı bir otomobille geldiğini belirten Hakan Ö.'nün, ayrılmalarına sebep olan konuyla ilgili yine tartıştıklarını ve şuurunu kaybettiğini söylediği ileri sürüldü. İki gün sonra Alibeyköy Barajı'nın kenarında kendine geldiğini söyleyen zanlının, önce eşini göğsünden iki kez bıçakla yaralayıp sonra da ruhsatsız tabanca ile kurşunladığı, sonra da yanında bulunan Dudu Y.'yi kurşunladıktan sonra olay yerinden kaçtığı iddia edildi. 3 yıl boyuncu kardeşi Fatih Ö.'nün kimliği ile İstanbul dışında sürekli kaçtığı öne sürülen Hakan Ö.'nün, hakkında yapılan suçlamaları kabul ettiği ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Zanlı Hakan Ö., işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adliyesi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious