Eşini öldürüp intihar etti

Eşini öldürüp intihar etti.5926
  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

Muğla'nın Ortaca İlçesi'ne yerleşen Alman vatandaşı Klaus Dieter Hadlich, 5 yıl önce evlendiği Türk eşi Güler Hadlich'i av tüfeğiyle öldürdükten sonra aynı tüfekle canına kıydı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ortaca İlçesi Çaylı Mahallesi 500'üncü Sokak'taki iki katlı villadan bu sabah saat 08.15 sıralarında dumanlar çıktığını gören komşuları polise ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kapıları, pencereleri ve panjurları kapalı olan eve yoğun duman nedeniyle oksijen tüpleriyle girebildi. Mutfakta perdenin tutuşmasıyla çıktığı belirlenen yangın kısa sürede söndürüldü. Pencereleri açıp dumanın çıkmasını sağlayan itfaiyeciler üst kata çıktıklarında Almanya'nın Hannover kenti postanesinden emekli 62 yaşındaki Klaus Dieter Hadlich ile 5 yıllık eşi, 45 yaşındaki Güler Hadlich'in cesetleriyle karşılaştı.

Ortaca'daki Altınkum Otel'de aşçılık yaparken, tanışıp evlendiği Klaus Dieter Hadlich'in isteğiyle işini bırakan Güler Hadlich'in alnından av tüfeğiyle vurularak öldürüldüğü belirlendi. Klaus Dieter Hadlich'in eşini vurup evde yangın çıkardıktan sonra av tüfeğinin namlusunu başının sol tarafına dayayıp ateşleyerek aynı yerde canına kıydığı saptandı. Klaus Dieter Hadlich'in, ölmeme ihtimalini dikkate alarak kafasına ateş etmeden önce dumandan zehirlenmek için tüm kapı, pencere ve pancurları kapatıp mutfakta yangın çıkardığı anlaşıldı.

Eve gelen nöbetçi savcı olayla ilgili soruşturma başlattı. Yatak odasındaki şifreli kasa açılamayınca itfaiye görevlileri tarafından dışarı çıkarıldı. Balyozla vurularak açılan kasadan bazı ilaçlar, çok sayıda anahtar ve Klaus Dieter Hadlich tarafından bir defter yaprağına Almanca yazılmış intihar notu bulundu. Tercüme ettirilen notun, Güler Hadlich'in ilk evliliğinden olan kızı Elif Özen (25) ve damadı Ramazan Özen'e (35) hitaben yazıldığı anlaşıldı.

Hadlich'in bu notta “Beni darbağoza sokmasaydınız bu reaksiyonu görmezdiniz. Benim sadece evimi değil emekliliğimi de çalmak istediniz. Eğer birisi herşeye sahip olmak isterse hiçbirşeye sahip olamaz. Siz de artık çalışmaya başlayın, hazıra konmaya kalkmayın. Bu oyunu malesef karımla birlikte oynadınız” diye yazdığı öğrenildi.
Saat 07.00 sıralarında meydana geldiği sanılan olayın ardından Hadlich çiftinin cesetleri yapılan incelemenin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. Olay yerine gelen Elif Özen, annesinin öldüğünü öğrenince sinir krizi geçirdi. Elif Özen ve eşi Ramazan Özen ile Hadlich çiftinin en son dün akşam birlikte yemek yedikleri ortaya çıktı.

Hadlich çiftinin bir yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrıldıkları, yaklaşık altı ay önce barıştıkları, Klaus Dieter Hadlich'in olayın meydana geldiği evin tapusunu eşinin üzerine geçirdiği belirtildi. Son zamanlarda çiftin aralarının yeniden bozulduğu, alkol bağımlığı nedeniyle daha önce tedavi gören Klaus Dieter Hadlich'in bir ay önce yeniden içkiye başladığı ve alkollüyken çok sinirli olduğu ileri sürüldü. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious