Eşini ve kayınvalidesini öldürdü

Eşini ve kayınvalidesini öldürdü.24455
  • Giriş : 22.01.2008 / 21:10:00

Eskişehir'de, karı koca arasındaki boşanma tartışması kanlı bitti. Koca Ömer Korkar, kendisinden boşanmak isteyen eşi Ayşe Korkar ile kayınvalidesi Hamiyet Şengül'ü silahla öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayınpederi Metin Şengül'ü de yaralayan zanlı, evde bulunanları da rehin alarak uzun süre polise teslim olmadı. Zanlı, daha sonra olay yerine gelen Emniyet Müdürü Savaş Yücel'e mermilerle birlikte teslim oldu.

Alınan bilgiye göre, olay, Esentepe Mahallesi Sırmalı Sokak Numara 8'deki kayınpeder Metin Şengül'ün evinde meydana geldi. Birbirlerinin kız kardeşleriyle evli olan ve geçtiğimiz günlerde eşinden boşanması için tartıştığı kayınbiraderi Mehmet Çetin Şengül'ü (29) berber koltuğunda infaz eden enişte Ömer Korkar (29), şimdi de kendisinden boşanmak isteyen eşi Ayşe Korkar (27) ile kayınvelidesi Hamiyet Şengül'ü (57) öldürdü.

Kayınbiraderini öldürdükten sonra kaçan ve bir süredir polis tarafından aranan zanlı Ömer Korkar, akşam saatlerinde gizlice kayınpederinin evinin bulunduğu Esentepe Mahallesi Sırma sokağa geldi. İddiaya göre, kayınpederi Metin Şengül'ün evini koruyan yakınlarının hava almak için dışarı çıkmalarını fırsat bilen zanlı Ömer Korkar evi bastı.

Zanlı Ömer Korkar, üzerinde taşıdığı silahla önce kendisinden ayrılmak için dava açan eşi Ayşe Korkar'a, sonra da kayınvalidesi Hamiyet ve kayınpederi Metin Şengül'e 7-8 el ateş etti. Ayşe Korkar ile anne Hamiyet Şengül, olay yerinde yaşamını yitirdi. Ağır yaralanan kayınpeder Metin Şengül ise Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Zanlı, olayın ardından 155 polis imdat telefonunu arayarak cinayet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious