Eşinin boğazını kesti

Eşinin boğazını kesti.10183
  • Giriş : 27.06.2008 / 19:55:00
  • Güncelleme : 27.06.2008 / 19:29:35

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde fayans ustası bir kişi, tartıştığı 2 çocuk annesi eşini boğazından bıçakladı. Ağır yaralanan genç kadın, eşi tarafından götürüldüğü hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Erikli Mahallesi 2. Ömür Sokak'ta ikamet eden Hüsamettin Aydın (33), eşi Zahide Aydın'ı (30) konuşmak için 16 CAL 58 plakalı otomobiline bindirerek Fidyekızık Mahallesi'ne doğru gitti. Yolda, eline aldığı kama biçimindeki bıçağı 'ya sen beni öldür, ya da ben seni öldüreyim' diyen Hüsamettin Aydın, elindeki bıçakla eşini boğazından yaraladı. Üzerinden gömleğini çıkaran Hüsamettin Aydın, eşinin boğazına gömlekle tampon yaptı. Ardından yaralı eşini otomobille Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'ne getiren Aydın, Ertuğrulgazi Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu. İlköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Melih ve 3 yaşındaki Semih isimli 2 çocuk annesi Zahide Aydın, hemen ameliyata alındı. Zahide Aydın'ın yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen zanlı Hüsamettin Aydın ise polise virdiği ilk ifadesinde, "Bir süre önce internetten bir kadınla tanıştım. Bunu da eşim öğrendi ve sürekli bana o kadını soruyordu. Ben de kadınla ilişkimin olmadığını, konunun kapandığını söylüyordum; ama sürekli o konuyu gündeme getiriyordu. Ben de otomobile bindirdim 'hadi konuşmaya gidelim' dedim. Daha sonra bıçağı elime aldım ve 'ya sen kendini, ya da ben kendimi öldüreyim' dedim. Bu sırada keskin bıçağın ucu boğazına değdi. Kan içinde kalan eşime ilk müdahaleyi gömleğimle yaptım ve hastaneye götürdüm" dediği öğrenildi. Polis olayla ilgili çok yönlü olarak soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious