Eşinin cesediyle 2 gün yaşadı

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Adana'da, boş arazide başına sert bir cisimle vurularak öldürülmüş halde bulunan köy muhtarı 50 yaşındaki Bekir Kekilli'yi, boşanmak istediği eşi 48 yaşındaki Yeter Kekilli'nin öldürdüğü ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Adana'nın Saimbeyli İlçesi'ne bağlı Kapaklıkuyu Köyü muhtarı olan Bekir Kekilli'nin cesedi, dün sabah Tufanpaşa Mahallesi'ndeki boş bir arazide bulunmuştu. Olayla ilgili cesedin bulunduğu araziye 700 metre uzaklıkta oturan Kekilli'nin kayınpederi 72 yaşındaki Mustafa Cengiz, kayınvalidesi 70 yaşındaki Elife Cengiz ile evde bulunan eşi Yeter Kekilli gözaltına alındı. 7 ay önce eşine terk ederek baba evine döndüğü belirlenen Yeter Kekilli, sorgusunda suçunu itiraf etti. Olaydan 2 gün önce eve gelen eşinin başka bir kadınla evlenmek için boşanma davası açtığını belirten Yeter Kekilli, “Eve gelip beni, mahkemede zorluk çıkarmamam için tehdit etti.

‘9 çocuğumuz var, ayıp olur' diyerek boşanmayı kabul etmeyeceğimi söyleyince aramızda kavga çıktı. Şuanda hatırlamadığım bir şeyle başına vurdum. Sadece bizi rahat bırakmasını istiyordum. Öldürmek istemedim. Öldüğünü anlayınca evde 2 gün sakladım. Ne yapacağımı düşündüm. Daha sonra komşudan aldığım el arabasıyla cesedi babamla birlikte boş araziye taşıdım” dedi.

Sorguları tamamlanan Yeter Kekilli, babası Mustafa Cengiz ve annesi Elife Cengiz çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious