Eşiyle barışmak için minareye çıktı

Eşiyle barışmak için minareye çıktı.12900
  • Giriş : 14.03.2009 / 20:37:00

Denizli'nin Tavas ilçesinde Halil K.(26) isimli kişi ,cami minaresine çıkarak ayrıldığı eşinin olay yerine getirilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eşinin ve eşinin ailesinin gelmesi ve kendisiyle barıştırılması durumunda minareden ineceğine aksi halde atlayacağını belirten kişi uzun süre polislerle pazarlık yaptı.

Halil K., ilçede av bayiliği yapan bir işyerine gelerek bir av tüfeği almak istediğini belirtti. Tüfekleri incelerken bir tüfeği alarak kaçtı. K., tüfekle birlikte Aliağa Camisi'nin minaresine çıktı. Haber verilmesi üzerine olay yerine polisler, itfaiye aracı ve sağlık ekipleri geldi. İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Bedri Poyraz ile uzun pazarlık yapan K. ikna edilemedi. Eşinin ailesinin telefonunu alan polis, aileye ulaşamayınca muhtarların telefonunu istedi. Eşine ulaşan polis ekipleri, kadından ve ailesinden görüşme talebine ret cevabı aldı. Yakınlarının da ikna edemediği Halil K. minarede beklemeye devam etti.

Tavas'a bağlı Kozlar köyü doğumlu olan Halil K.'nın Beyağaç'a ilçesine bağlı Uzunoluk köyünde ikamet ettiği öğrenildi. İki evlilik yapan K.'nın ilk eşinden ayrılmasının ardından ikinci eşiyle kaçarak evlendiği, ikinci eşinden de 5 ay önce ayrıldığı belirtildi. K., eşinin kendisini terk etmesinde ailesinin etkili olduğunu iddia etti. Kızın ailesinin ise Tavas'a bağlı Alpa köyünde ikamet ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*