Eski Bakan Çelik için TBMM'de töre

Eski Bakan Çelik için TBMM'de töre.18014
  • Giriş : 12.01.2009 / 14:16:00

Ankara'da vefat eden eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Necati Çelik için TBMM'de tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hak-İş Genel Başkanlığı da yapan Çelik için düzenlenen törene ailesinin yanı sıra, TBMM Başkanı Vekili Nevzat Pakdil, kabine üyeleri, AK Parti, CHP ve MHP grup başkanvekilleri, bazı milletvekilleri ve DP Genel Başkanı Süleyman Soylu katıldı.

Meclis'te ayrıca, vefat eden eski Erzurum Milletvekili Ebubekir Akay için de tören gerçekleştirildi.

Geçirdiği kalp krizi sonucu dün hayatını kaybeden eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Necati Çelik için Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze namazına, Çelik'in yakınları, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, milletvekilleri, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eski bakanlardan Abdüllatif Şener, Agah Oktay Güner, İsmet Sezgin, Sümer Oral, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, BASK Genel Başkanı Resul Akay, RTÜK Başkanı Zahid Akman ile sendika temsilcileri katıldı.

Namazın ardından, Başbakan Erdoğan, Çelik'in tabutunu cenaze arabasına kadar taşıdı. Başbakan Erdoğan, cenaze arabasının yanında Çelik'in oğlu Ali Çelik ve yakınlarına başsağlığı diledi. Bu sırada Çelik'in manevi oğlu olduğu öğrenilen Mehmet Yaman, cenaze arabasının içinde sinir krizi geçirdi.

Necati Çelik'in cenazesi defnedilmek üzere doğduğu yer olan Kocaeli'nin Gölcük ilçesi Hamidiye Köyüne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*