Eski Bakan'dan hükümete eleştiri

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Eski İçişleri Bakanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK üyesi Meral Akşener, Niğde'de konferans verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Akşener, "Başbakan başörtüsü sayesinde iktidara geldi. Bu sorunu neden çözmüyorlar? Çünkü işlerine gelmiyor. Başörtüsü üzerinden bir de cumhurbaşkanlığı postu hazırlamaya çalışıyorlar." diye konuştu.

Akşener, Başbakan'ın JINSA adlı Yahudi bir gruptan aldığı cesaret madalyasını da eleştirerek, bu madalyanın niçin takıldığını sordu.

28 Şubat "postmodern darbe" sürecinde etkili olan Çevik Bir'e de bu madalyanın verildiğine dikkat çeken Akşener, "Çevik Bir ile Başbakan hani kavgalıydı" dedi.

Meral Akşener, Niğde MHP il binasında basın toplantısı düzenleyerek, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener,bir gazetecinin Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın teröristlere düz ovada siyaset yapma çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna," Mehmet Ağar'ın bu sözleri bizi çok üzmüştür. DEHAP gibi kuruluşlarda teröristlerin ağabeyleri zaten düz ovada siyaset yapıyorlar. Dağdaki teröristler Kürdistan'daki emirler doğrultusunda hareket ediyor. Ağar'ın sözleri etnik kimlikle siyaset yapma tabiridir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious