Eski Bakanlardan Sudi Türel vefat etti

Eski Bakanlardan Sudi Türel vefat etti.7951
  • Giriş : 30.06.2009 / 17:54:00

Eski Bakanlardan Sudi Türel (80), İstanbul'da vefat etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tedavi gördüğü Acıbadem Bakırköy Hastanesinde hayatını kaybeden eski Devlet ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Türel'in cenazesi, yarın Teşvikiye Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

Antalya'da 1929 yılında doğan Türel, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği bölümünü bitirdi. İstanbul Tapu Sicil Müdürlüğü yapan Türel, Anavatan Partisinin kurucu üyeleri arasında yer aldı. 17. dönemde Antalya, 18. dönemde de İstanbul'dan milletvekili seçilen Türel, Devlet Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptı.

Türel, evli ve 2 çocuk babasıydı.

TOPTAN'DAN BAŞSAĞLIĞI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, vefat eden eski bakanlardan Sudi Türel'in eşi Feral Türel'i telefonla arayarak başsağlığı dileklerini iletti.

Toptan, telefonla görüştüğü Türel'e, ''Sudi Türel'in vefatından duyduğu üzüntüyü'' dile getirdi.

Antalya'da 1929 yılında doğan Türel, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği bölümünü bitirdi. İstanbul Tapu Sicil Müdürlüğü yapan Türel, Anavatan Partisinin kurucu üyeleri arasında yer aldı. 17. Dönemde Antalya, 18. Dönemde de İstanbul'dan milletvekili seçilen Türel, Devlet Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptı.

Türel'in naaşı, yarın öğleyin Teşvikiye Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*