Eski başbakanlardan Ecevit doğum gününde anıldı

  • Giriş : 28.05.2007 / 16:04:00
  • Güncelleme : 28.05.2007 / 19:14:44

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Rahmetli Ecevit'i şükran ve özlemle anıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

28 Mayıs 1925'de doğan eski başbakanlardan Bülent Ecevit, doğum gününde mezarı başında anıldı. Devlet Mezarlığı'ndaki anma törenine, diğer parti yöneticileri ve vatandaşlarla birlikte gelen Genel Başkan Zeki Sezer, Ecevit'in kabrine çiçek bıraktı.

Sezer, edilen duaların ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ecevit'in, bıraktığı eserlerle sonsuza kadar yaşayacağını ifade etti.

''Ecevit'in fiilen aramızda olmasını çok isterdik'' diyen Sezer, şöyle konuştu: ''İyi ki doğdun Ecevit, iyi ki bu ülkeden geçtin Ecevit ama geçerken bıraktığın eserlerle, ışıkla sonsuza kadar bu ülkede yaşayacaksın Ecevit.

Gerçekten de onun bıraktığı eserler, çizgisi, felsefesi, ışığı sonsuza kadar bizi aydınlatmaya devam edecek. Rahmetli Ecevit'i şükran ve özlemle anıyoruz.''

Sezer, bir gazetecinin, ''Sayın Rahşan Ecevit'in, Ahmet Tan ve Hikmet Sami Türk'ün milletvekili adaylığını istemediği yönünde iddialar var bunlar doğru mu?'' sorusunu, şöyle yanıtladı: ''Bu süreçte çok fazla spekülasyon yapıldı, çok fazla doğru olmayan şey söylendi. Biz işime bakıyoruz. Bu ülkeye, ülkenin içinde bulunduğu durumdan çıkartılabilmesi için hizmet etmeye devam ediyoruz hep birlikte.

Bilindiği gibi DSP ülkeyi içinde bulunduğu durumdan çıkartabilmek için üzerine düşen önemli bir görevi, vatan görevini yerine getiriyor ve seçimlere girmiyor. Bundan sonraki süreçte DSP bugün ülkenin güvencesi olarak nasıl ortaya çıkıp topluma bir proje koymuşsa gelecekte de güvencesi olarak devam etmesini gerekli kılan sebepler var. O sebeple biz elbirliği ile birtakım spekülasyonlara bakmadan çalışmaya devam ediyoruz.''

DSP Genel Sekreteri Ahmet Tan da kendisine yöneltilen ''Aday olacak mısınız?'' sorusuna, ''Sayın Genel Başkanın sözlerine ilave edilecek başka bir şey yok'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious