Eski başkanlardan Yıldırım'a övgü

Eski başkanlardan Yıldırım'a övgü.10982
  • Giriş : 14.02.2008 / 12:32:00

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı görevinde 10. yılını yarın tamamlayacak Aziz Yıldırım'ın, 10 yıllık sürede yaptığı çalışmalara eski başkanlar tam not verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı görevinde 10. yılını yarın tamamlayacak Aziz Yıldırım'ın, 10 yıllık sürede yaptığı çalışmalara eski başkanlar tam not verdi. Sarı-lacivertli kulübe, 1997-1998 Futbol sezonunun ikinci yarısında olağan genel kurul toplantısında 15 Şubat 1998'de ilk kez başkan seçilen, bu genel kurulun ardından girdiği toplam 7 kongrede de başkanlık görevini devam ettiren Aziz Yıldırım, kulüp tarihine damga vuran isimlerden birisi oldu.

Girdiği 8 seçimin 6'sında tek aday olan Yıldırım'ın, 10 yıllık başkanlığında karşına sadece ilk yıllarında Vefa Küçük ve Ömer Çavuşoğlu çıktı. Üst üste 10 yıl başkanlık görevini sürdürerek, 16,5 yıl aralıksız başkanlık yapan Şükrü Saracoğlu ve toplam 12 yıl bu görevde bulunan Faruk Ilgaz'ın ardından üçüncü sırada yer alan Aziz Yıldırım, gelecek için de Fenerbahçe camiasında eski başkanlar, yöneticiler ve taraftarlardan büyük destek görüyor.

-ALİ ŞEN, ÖVGÜ DOLU TEK CÜMLE İLE ÖZETLEDİ-

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün efsane başkanlarından Ali Şen, Aziz Yıldırım'ın 10 yıllık görev süresini övgü dolu tek cümle ile özetleyerek, ''Aziz Yıldırım, 10 yılda 100 yılın işini yaptı'' dedi.

Şen, 14-15 Şubat 1998'deki olağan genel kurulda ilk kez başkan seçilen Aziz Yıldırım için önümüzdeki günlerde bir yemek organizasyonu düzenleyeceğini bildirdi. 2005-2006 Futbol sezonunun ardından görevini bırakacağını açıklayan Aziz Yıldırım'ı, bu kararından vazgeçirme çabalarında büyük rol üstlenen Ali Şen, Fenerbahçe'de Yıldırım'ın yaptığı hizmetleri başka hiç kimsenin yapamayacağını ifade etmişti.

-SAZAK: ''BAŞARILI OLMUŞTUR''-

Sarı-lacivertli kulüpte 1993 ve 1994 yıllarında iki kez başkan seçilerek bu görevi yapan Güven Sazak da Aziz Yıldırım'ın başarılı bir dönem geçirdiğini ifade ederek, ''Bir 10 yıl daha aynı performansla başarısının devamını diliyoruz'' dedi. Aziz Yıldırım'ı değerlendirirken, yaptıklarına genel olarak bakmak gerektiğini belirten Sazak, ''Başarılı bir yönetim yapmıştır. Bir 10 yıl daha aynı performansla devamını diliyoruz. Sadece Futbol olarak değil, çalışmalarına genel bakmak lazım. Bütün branşları ve tesisleşmeyi düşündüğümüz zaman başarılı olmuştur'' diye konuştu. -

ILGAZ: ''FENERBAHÇELİLER ÇOK MEMNUN''-

Uzun yıllar Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı yaparak sarı-lacivertli kulübün tarihine geçen Faruk Ilgaz da Aziz Yıldırım için ''Başarıları devam eder ve kulübün başından ayrılmaz inşallah'' dedi. Yıldırım'ın çok iyi bir yönetim kurduğunu ve ekibindeki isimlerle ahenkli bir yönetim sergilediğini ifade eden Ilgaz, ''10 yılı çok başarılı geçti. Fenerbahçeliler çok memnun. Başarılarının devamını diliyorum. Ben uzun yıllar yaptım. Aziz Yıldırım da inşallah uzun seneler devam ettirir. Bu başarıları devam eder ve bu kulübün başından ayrılmaz inşallah'' diye konuştu. Ilgaz, Yıldırım yönetiminin sosyal ilişkilere, kulübün geçmişinde önemli yeri bulunan kişilere sahip çıkma konularına daha önem vermesi gerektiğini belirterek de küçük bir sitemde bulundu. -

KALKAVAN: ''FENERBAHÇE'YE KİMSENİN YAPAMADIĞI TESİSLERİ YAPTI''-

Aziz Yıldırım'ın, 10 yıllık başkanlık süresinde sarı-lacivertli kulüpte kimsenin yapamadığı projeleri hayata geçirdiğini belirten eski yönetici Şadan Kalkavan, ''Gelmiş geçmiş başkanlardan kimsenin yapamadığı tesisleşmeyi gerçekleştirerek Fenerbahçe'ye büyük yararı oldu'' dedi. Yıldırım döneminde yapılan önemli transferlerle güçlü kadrolara sahip olunduğunu kaydeden Kalkavan, bu doğrultuda Avrupa kupalarında önemli başarıları da tüm Fenerbahçe camiası gibi beklediklerini ifade etti. Kalkavan'ın, Yıldırım'a sitemde bulunduğu tek konu Faruk Ilgaz gibi insan ilişkileri oldu. Kalkavan bu konuda, ''İnsani münasebetleri olmayan birisi. İnsanlara insanca bakarsa söyleyecek hiçbir lafım olmaz'' dedi.

Galatasaray’ın yıldızı Tanju Çolak, bir gece yarısı operasyonuyla Fenerbahçeli yapılıyor Dönemin Başkanı Metin Aşık. Asbaşkan Vefa Küçük. O zamanki Futbol şube sorumlusu ise şu anki Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious