Eski boksör çöpevinde ölü bulundu

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Eskişehir’de eşinden ayrı yaşayan ve psikolojik sorunları olan eski boksör 63 yaşındaki Türkay Erte yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hoşnudiye Mahallesi Vural Sokak’ta kendisine ait evde yalnız yaşayan Türkay Erte’den bir süredir haber alamayan komşuları dün saat 17.00 sıralarında durumu polise bildirdi. Eve gelen polisler Türkay Erte’yi ölü buldu. Erte’nin cesedi Eskişehir Devlet Hastanesi morguna kaldırdı.

Komşuları, Türkay Erte’nin geçlik yıllarından boksörlük yaptığını, çok sayıda şampiyonlukları olduğunu ve uzun süre de boks hakemliği görevinde bulunduğunu söyledi.

Türkay Erte'nin 5- 6 yıldır eşinden ve iki çocuğundan ayrı yaşadığını, kendisini alkole verdiğini anlatan bir komşusu, “Psikolojik sorunları vardı, tedavi görüyordu. Dışarda topladığı hurda ve çöpleri evinde biriktiriyordu'' dedi.

Bir başka komşusu da Türkay Erte'ye zaman zaman yemek götürdüklerini belirterek, “Kapıyı çaldığımızda açan olmayınca durumdan şüphelinip polisi aradık. Gelen polisler evde cesedini buldu'' dedi.

Kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Türkay Erte’nin cesedine otopsi yapılacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious