Eski damadına kurşun yağdırdı

Eski damadına kurşun yağdırdı.7328
  • Giriş : 02.01.2009 / 12:31:00

Eski damadını öldürdü. Kaçırarak evlendiği eski eşinin babası, sokak ortasında kurşun yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de bir internet kafe işletmecisi, eski kayın babası tarafından sokak ortasında kurşunlanarak öldürüldü. Şüpheli şahıs olayın ardından ticari taksi ile kaçarken, ölen şahsın yakınları ise sinir krizleri geçirdi.

Olay, Turgut Türkalp Mahallesi 79033 Sokak üzerinde bulunan Güneş İnternet kafe önünde meydana geldi. İddiaya göre, severek evlendiği eşi Funda Güneş'ten 7 ay önce boşanan internet kafe işletmecisi Muhammet Güneş (25), gece iş yerine gelen eski kayın babası N.Ö. (Nevzat Özsarıoğlu) tarafından cep telefonu ile aranarak dışarıya çıkması istendi.

Yanına tabancasını alarak sokağa çıkan Güneş, aralarında daha önce de husumet bulunan eski kayın babası ile tartışmaya başladı. Çıkan tartışma sırasında üzerindeki tabancayı çıkaran kayın baba N.Ö., Muhammet Güneş'e rast gele ateş etti. Aldığı kurşun yaralarıyla kanlar içinde yere yığılan Güneş, olay yerinde hayatını kaybederken, katil zanlısı ticari taksi ile kaçtı.

Polis ekipleri, olay yerinde 7 adet boş kovan ile ölen şahsa ait olduğu sanılan bir de tabanca buldu. Cinayetin duyulmasıyla birlikte olay yerine gelen Güneş'in yakınları sinir krizleri geçirdi. Polis, cesede ulaşmaya çalışan yakınlarını zapt etmekte bir hayli zorlanırken, acıyla kendini yerlere atan kadınlar, polis tarafından güçlükle güvenlik şeridinin dışına çıkarıldı.

Taşkınlıklar devam edince, bölgeye çevik kuvvet ekipleri sevk edilerek önlem alındı. Muhammet Güneş'in eniştesi Murat Naz, cinayet şüphelisi N.Ö.'nün, 1 yıl önce yine evlerine saldırdığını, o zaman da ölen şahsın kız kardeşi Selma Güneş'i tabanca ile yaraladığını söyledi. Naz, buna rağmen şüpheli N.Ö.'nün çok kısa süre ceza evinde kaldıktan sonra salıverilmesine tepki gösterdi.

Cinayetin, belediyeden emekli N.Ö.'nün, kızı Funda Güneş ile Muhammet Güneş'in evliliklerine razı olmamasına rağmen, çiftin kaçarak evlenmesi nedeniyle aralarında devam eden husumetten kaynaklandığı ileri sürüldü. Yaklaşık 1 yıl önce damadının evini basarak, kız kardeşini tabanca ile yaraladığı iddia edilen zanlının, daha sonra baskıyla kızı ve eniştesinin ayrılmalarını sağladığı öne sürüldü.

Öte yandan Muhammet Güneş'in cesedi Cumhuriyet Savcısı'nın olay yerinde yaptığı incelemesinin ardından otopsi için Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, polis, zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*