Eski eniştesini bıçaklayarak öldürdü

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde, 24 yaşındaki Tuna Görenli, kendisini döven amcasının kızının eski eşi 34 yaşındaki Sezai Esen'i sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlçedeki bir piliç fabrikasında çalışan Tuna Görenli ile 10 yıl önce amcasının kızı 30 yaşındaki Yurdagül Görenli'den boşanan eski eniştesi Sezai Esen arasında boşanma olayından sonra husumet başladı. Geçen hafta yolda karşılan Esen ile Görenli arasında başlayan sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından Görenli eski eniştesi tarafından dövüldü. Bu olayı sindiremeyen ve Sezai Esen'in bu olayı her yerde anlattığını duyan Görenli, intikam almaya karar verdi.

Dün gece işten çıktıktan sonra eski eniştesini yolda beklemeye başlayan Görenli, İnegöl Sanayi Bölgesi'ndeki bir tekstil fabrikasında çalışan ve işten çıkıp evine doğru yürüyen Sezai Esen'in yolunu kesti. Yanında getirdiği sopayla, Esen'e vurmaya başlayan Görenli, daha sonra ise eski eniştesini 5 yerinden bıçaklayıp olay yerinden kaçtı. Kanlar içinde yere yığılan Esen, güçlükle kalkıp, bir binanın zilini çalarak yardım istedi. Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ambulansı ile İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Esen, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatan polis, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda kimliğini tespit ettiği Görenli'yi, saklandığı bir otel odasında olaydan bir saat sonda gözaltına aldı. Aşırı alkollü olan Görenli verdiği ilk ifadesinde, amcasının kızından boşanan Esen'le aralarında tartışma olduğunu, geçen hafta ise Esen tarafından dövüldüğünü ve cinayeti de bu yüzden işlediğini itiraf etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious