Eski eşini kurşun yağmuruna tuttu

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Kadıköy'de bir kişi, görme engelli çocuğunu göstermeyen dini nikâhlı eski eşini kurşun yağmuruna tutarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ümraniye'de ikamet eden Dilber Yalçın, 5 yaşındaki görme engelli oğlu Erencan'ı derneğe götürdü. Çocukların eğitimi devam ederken, Dilber Yalçın'da diğer 4 veli ile birlikte dernekte beklemeye başladı.

Bu sırada 34 CYM 49 Doğan marka otomobil ile derneğe gelen Vural A., eski eşine, "Son kez oğlumu görmek istiyorum" dedi. Ancak Dilber Yalçın'ın, "Çocuk burada yok, eğitime gitti. Daha dün görmedin mi?" demesi üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışma sırasında, belindeki tabancasını çeken Vural A., eski eşine rast gele ateş ettikten sonra olay yerinden geldiği araçla kaçtı. Tabancayı gördükten sonra arka odaya kaçan veliler, geri geldiklerinde Yalçın'ı kanlar içinde yerde yatar vaziyette bulunca durumu polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çoğu sırtından 5 kurşun isabet alan Dilber Yalçın'ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Ceset otopsi İçin Adli Tıp Kurumu Morguna gönderilirken, Dilber Yalçın'ın dini nikâhla evlendiği kuaför Vural A.'dan yaklaşık 3 yıl önce ayrıldığı öğrenildi. Eski eşi tarafından sürekli rahatsız edilen Dilber Yalçın'ın Ümraniye Emniyet Müdürlüğü'ne şikâyet dilekçesi verdiği de belirlendi.

Cinayetin duyulmasından sonra olay yerine gelen Dilber Yalçın'ın annesi Hatice Yalçın ve yakınları sinir krizleri geçirdi. Ölen kızı için sürekli ağlayarak etrafına, ''Biz bu katili daha önce karakola şikâyet etmiştik. 'Kızımızı tehdit ediyor' diye. Ama kimse ciddiye almadı. Ben kendi ellerimle öldüreceğim" diye bağıran Hatice Yalçın'a sağlık ekipleri sakinleştirici iğne yaptı. Daha sonradan olay yerine gelen kız kardeşi Sevgi Yalçın ise ablasını görmek için görevlilerle tartıştı. Sinir krizleri de geçiren Sevgi Yalçın, baygınlık geçirince bir otomobile konularak hastaneye götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, cinayet zanlısının yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious