Eski eşini öldürüp, evini ateşe verdi

Eski eşini öldürüp, evini ateşe verdi.5926
  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Burdur'un Bucak İlçesi'nde, 26 yaşındaki eşi İlhami Erçin'den 1 yıl önce ayrılan 24 yaşındaki Dursade Erçin dehşet saçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlhami Erçin ile 4 yıl evli kalan ve şiddetli geçimsizlik yüzünden geçen yıl ayrılarak, 3 yaşındaki oğlu Hamit ile birlikte Bucak'ın Ürkütlü Beldesi'ndeki baba evine dönen Dursade Erçin, dün gece dehşet saçtı. Gece geç saatlerde yanına av tüfeğini de alarak Ürkütlü Beldesi'nden eski eşi İlhami Erçin'in oturduğu Heybeli Köyü'ne doğru motosikletle yola çıkan Dursade Çetin, köy girişinde kaza yaptı. Öfkeli kadın, motosikleti yol kenarında bırakıp gece saat 04.00 sıralarında eski eşinin evine ulaştı. Evde yalnız bulduğu eşine tüfeği doğrultan kadın, 2 el ateş etti. İlhami Erçin olay yerinde hayatını kaybetti.

Öfkeli kadın, ardında iki katlı ahşap evi ateşe verdi. Daha sonra soğuk kanlı bir şekilde, “Tanrı misafiri kabul eder misiniz?'' diyerek öldürdüğü eski eşinin amcası Mehmet Erçin'in evine giden kadın, işlediği cinayeti ve evi nasıl yaktığını anlattı. Öfkeli kadın, “İlhami'yi öldürdüm. Jandarmayı çağırın teslim olacağım'' dedi. Şoke olan ev halkı ise hemen durumu jandarmaya haber verip, yanan evin söndürülmesi için çalışmalara başladı. Dursade Erçin, kısa sürede köye gelen jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınırken, Heybeli Köyü sakinleri ise uzun süre yangını söndürmeye çalıştı.

Saatler sonra kontrol altına alınan yangının ardından İlhami Erçin'in cesedi tamamen yanmış şekilde enkazın altından çıkarıldı. Bucak Devlet Hastanesi morguna gönderilen ceset, oradan da Antalya Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious