Eski futbolcunun uyuşturucu itirafı

Eski futbolcunun uyuşturucu itirafı.10258
  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Galatasaray ve Fenerbahçe'de de forma giyen eski futbolcu Benhur Babaoğlu, arkadaşları tarafından uyuşturucuya alıştırıldığını söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Babaoğlu, "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 7 kişiyle birlikte yargılandığı davada, eşinin evi terk etmesinden sonra bunalıma girdiğini, bu sırada arkadaşları tarafından uyuşturucuya alıştırıldığını söyledi. Babaoğlu'nun suçladığı arkadaşlarından biri, Galatasaray'da bir süre Futbol oynayan, şimdi ise antrenörlük yapan Mehmet Gönülaçar oldu.

'Eşim bırakıp gitti'
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanıklar Cengiz Demir, Mehtap Çelik, Serdar Tepeli, Yüksel Aslan, Cengiz Akpınar, Recep Özaslan ve Benhur Babaoğlu hazır bulundu. 39 yıla kadar hapsi istenen Babaoğlu, savunmasında kira gelirleriyle geçindiğini belirtti. Uyuşturucuya bunalımlı bir döneminde arkadaşları tarafından alıştırıldığını söyleyen Babaoğlu, "Eşimden boşandım, bir çocuğum vardı. Onun için bir araya geldik. Bu defa eşim çocuğu da bırakıp beni terk etti. Psikolojim bozuldu. Bu dönemde Galatasaray'da eskiden oynamış olan Mehmet Gönülaçar ve arkadaşım İlhan Erken beni uyuşturucuya alıştırdı" dedi.

Yakalanmadan 6 ay öncesine kadar uyuşturucu kullandığını anlatan Babaoğlu, sanıklardan Cengiz Demir'den uyuşturucu aldığını belirterek, bulunduğu durumdan dolayı utandığını söyledi. Duruşma, taksici Recep Özaslan ve Mehtap Çevik'in tahliyesine karar verilerek ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious