Eski kocası soyadını kullanmasına müsade etmeyince...

Eski kocası soyadını kullanmasına müsade etmeyince....6002
  • Giriş : 02.05.2008 / 12:09:00

Eski koca, soyadımı kullanamazsın dedi, kadın avukat aynı soyisimli başkasıyla evlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara’da avukatlık yapan Filiz Poyraz, kendisi gibi avukat olan eski kocasının soyadını kullanabilmek için aynı soyadını taşıyan bir başka kişiyle evlendi. İki ay süren bu evlilik, eski eş Mesut Poyraz’ın "Soyadımı kullanamazsın" diye giriştiği hukuk savaşını kaybetmesine neden oldu.

Avukat Filiz Dinçer (37) ile Mesut Poyraz’ın (37) evliliği 8 Kasım 2007’de noktalandı. Ortak kullandıkları hukuk bürosundan ayrılan Filiz Dinçer, birkaç yüz metre ilerde kendi ofisini açtı ve "Avukat Filiz Poyraz" tabelası astı. Bunun üzerine eski eşler arasında, "soyadı savaşı" başladı. Filiz Dinçer, eski kocasının soyadı olan "Poyraz"ı kullanmaya devam etmek istedi, ancak mahkeme bu isteği reddetti.

Filiz Dinçer, yine de kocasının soyadını kullanmaya devam etti. Bürosunun önündeki tabelanın karalanması üzerine Dinçer, eski kocası Mesut Poyraz’ı "Tabelama zarar verdi" diye Ankara Barosu’na şikayet etti. Bu şikayet takipsizlikle sonuçlandı. Filiz Dinçer, bu savaş devam ederken Harun Poyraz adli kişiyle evlendi.

14 Aralık 2007’de evlenen Dinçer, iki ay evli kaldıktan sonra 14 Şubat’ta Harun Poyraz’dan boşandı. Eski eşinin yine "Poyraz" soyadında biriyle evlendiğini öğrenen Mesut Poyraz, Sincan Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe vererek Filiz Dinçer’in "Poyraz" soyadını kullanmasının engellenmesini istedi. Savcılık, Filiz Poyraz’ın, Mesut Poyraz’dan boşandıktan sonra Harun Poyraz’la evlendiğini ve halen bu kişinin soyadını kullandığını belirterek, takipsizlik kararı verdi.

Hürriyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious