Eski Milli basketçi silahlı saldırıya uğradı

Eski Milli basketçi silahlı saldırıya uğradı.7028
  • Giriş : 06.12.2007 / 23:07:00

İzmir'in Pasaport semtinde, Karşıyaka Kulübü Basketbol Şubesi'nin eski milli oyuncusu ve yöneticisi Ediz Baksı, yemek yediği sırada silahlı saldırıya uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saldırı sonucu sağ baldırından yaralanan Baksı'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, sırtından vurulan Löp löp Kokareç'in işletme müdürü Hasip Bingöl (51)'ün ise hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Olay, akşam saat 18.30 sıralarında Konak ilçesi Pasaport semti Akdeniz Caddesi numara 10'daki Löp löp Kokareç isimli lokantanın önünde meydana geldi. Eski milli basketbolcu, Karşıyaka Basketbol Takımı eski yöneticisi ve Yeni Asır TV'de yayınlanan Smaç isimli Basketbol programında yorumculuk yapan Ediz Baksı, kurucusu ve eski ortağı olduğu kokareççide yemek yediği sırada, iddiaya göre eski bir çalışanının silahlı saldırısına uğradı.

Silahlı saldırı sonucu Baksı sağ baldırından, Löp löp Kokareç'in işletme müdürü Hasip Bingöl ise sırtından ağır şekilde yaralandı. Bingöl, ambulansın gecikmesi üzerine özel bir araçla Özel Şifa Hastanesi'ne, Baksı da olay yerine çağrılan ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Baksı'nın sağlık durumunun iyi olduğu, Bingöl'ün hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan emniyet güçleri, silahlı saldırı olayını gerçekleştirdiği iddia edilen İ. isimli zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

BAKSI 2004'TE 1 TRİLYON LİRALIK BORCU NEDENİYLE BACAĞINDAN VURULMUŞ

Ediz Baksı 2004 yılında 1 trilyonluk borcu nedeniyle Turan kardeşler tarafından kaçırılıp ayağından kurşunlanmıştı. Yaralama olayını gerçekleştiren Turan kardeşler Baksı'yı panelvan minibüsle Özel Kocaman Hastanesi'ne götürmüş, fakat ameliyatı gerçekleştiren Dr. Mehmet Vatansever ve yanındaki 3 sağlık ekibi durumu polise bildirmemişti. Yapılan işlemin küçük bir operasyon gibi gösterilip karşılığında 400 milyon lira alındığı ve durumun polisten gizlendiği ortaya çıkınca Dr. Vatansever'in ve yanındaki 3 sağlık ekibinin polis tarafından ifadeleri alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious