Eski PKK'lının feryatlara içi yanıyor!

Eski PKK'lının feryatlara içi yanıyor!.10334
  • Giriş : 06.09.2008 / 07:27:00
  • Güncelleme : 05.09.2008 / 23:54:57

Y.T., şehit edilen insanların acısını derinden hissettiğini ve akşamları uyuyamadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İki çocuk babası olan eski PKK'lı Y.T., "Cana kıymak, çocukları yetim bırakmak çok acı verici bir durum." dedi.

Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Çitliyol köyünden 1993 yılının Aralık ayında terör örgütüne katılan Y.T., dağda 8 ay kaldıktan sonra o dönemde çıkan pişmanlık yasasından faydalanarak teslim olmuş. Televizyonlarda duyduğu her şehit haberinin ardından içinin sızladığını ifade eden Y.T., terör örgütündeki eski arkadaşlarına teslim olmaları yönünde çağrıda bulundu.

"Artık analar ağlamasın, çocuklar yetim kalmasın" diyen itirafçı Y.T., insanları öldürmekle hiçbir yere varılamayacağını vurguladı.
Şehit analarının feryatlarını duymak istemediğini aktaran Y.T., teröristlere seslenerek, "Siz neyi savunuyorsunuz. Mutki'de ve Bingöl'de bir sürü katliam yaptınız da elinize ne geçti. Ben yolunuzun yanlış olduğunu fark ettim ve sizden ayrıldım. Devletimin şefkatli kollarına sığındım. Siz de bu katliamları yapmayın, devlete sığının." diye konuştu.

Kendisinin de iki çocuğunun olduğunu kaydeden Y.T., Mutki'de şehit edilen 5 korucunun çoğuyla akraba olduklarını, her birinin 5 ya da 6 çocuklarının bulunduğunu, bunların da yetim kaldığını anlattı. Teröristlere sürekli beddua ettiğini aktaran Y.T., Bingöl'deki saldırıda da birçok askerin şehit olduğunu hatırlattı.

Teröristlerin kendilerini Müslüman olarak gördüklerini, ancak yaptıklarının Müslümanlıkla bir ilgisinin olmadığını vurgulayan Y.T., "Birilerini kendi içlerine çekene kadar Müslümanlığı kullanırlar, namaz kılarlar, dini yönden ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Fakat içlerine girdiniz mi 'Müslümanlık neymiş' derler. Sonra da Müslümanlık da biter, insanlık da. Onların içerisinde vahşi bir hayvandan başka hiçbir farkınız kalmaz, ya karşı tarafı parçalayacaksınız ya da sizi öldürürler. Bunlar bayanlara tecavüz ediyorlar, çoluk çocuğu katlediyorlar. Ben her gün şükür ediyorum, iyi ki beni onlardan kurtarmış. Bana bir aile nasip etmiş, annemin dizinin dibinde oturuyorum." şeklinde konuştu.

Örgüt içinde sürekli, "Teslim olursanız asker sizi öldürür" şeklinde korkutulduğunu belirten Y.T., bunların yalan olduğunu teslim olduktan sonra gördüğünü, söylenenlerin aksine devletin kendisine sahip çıktığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*