Eski polis memuru Güniz, yine adliyelik

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Tehdit suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen ve geçtiğimiz gün tahliyesine karar verilen esi polis memuru Güniz Akkuş,

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Bakırköy'de 13 Haziran 2006 günü bir vatandaşın ihbarı üzerine İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, gasp amacıyla bir kişiyi tehdit edip, yanındaki iki kişiyi de yaralayan bir şebekenin izini aramaya başladı. Yapılan araştırmalar üzerine önceki gün tahliye edilen ve yunuslar olarak bilinen motorize birliklerde görevli eski polis memuru Güniz Akkuş'un da aralarında bulunduğu 5 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 5 kişinin, çıkar amaçlı organize suç örgütü oluşturarak daha önce de Beşiktaş'ta bir kişinin tehdit edilmesi, İzmir'de bir kişinin yaralanması olaylarına karıştıkları ileri sürüldü.

Zanlıların evlerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet fişek ve bir miktar kokain maddesi bulunarak el konuldu.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan zanlılar, Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesine çıkartıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Motorize ekiplerde görevli polis memuru Güniz Akkuş, Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan'ı tehdit ve silah göstermek suçundan bir süre önce tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Yargılama sırasında hakkındaki şikayetin geri alınması üzerine Akkuş, geçtiğimiz gün tahliye edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious