Eski TRT'li TRT'yi eleştirdi ÖZEL

Eski TRT'li TRT'yi eleştirdi <blink>ÖZEL</blink>.29969
  • Giriş : 17.01.2009 / 00:02:00
  • Güncelleme : 17.01.2009 / 00:02:16

TRT’nin Tuncay Güney’i canlı yayına çıkarması eleştiri yağmuruna tutuluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

HABER AKTÜEL – Sahte Haham Güney'in TRT 2'de yayınlanan Büyüteç programına Kanada'dan 4 saat boyunca canlı konuk olarak katılmasına her kesimden tepki geliyor.

 

TRT yönetimi bu çıkışı “şeffaflık” olarak nitelendirse de eski TRT Genel Koordinatörü Cevdet Tellioğlu böyle düşünmüyor. TRT'nin hangi amaçla olursa olsun siyasallaşmaması gerektiğine vurgu yapan Tellioğlu, suçluluğu kanıtlanmamış insanların suçlanmasına sebep olabilecek bu tür yaklaşımlardan uzak durulması gerektiğine inanıyor.

 

Bir dönem TRT'de Genel Koordinatörlük görevini yürüten Büyük Birlik Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Cevdet Tellioğlu, TRT yönetimini eleştirdi. Haber Aktüel'e TRT'nin Türkiye için önemli kurumlardan birisi olduğunu anlatan Tellioğlu, TRT yönetiminin konuyu “ben yaptım, oldu-bitti”ye getirmemesi gerektiğini kaydederek kanal yöneticilerine sorumluluklarını hatırlattı.

 

TRT'nin yayın anlayışını “sorumlu ve gerçek habercilik” olarak özetleyen Tellioğlu, kanalın Ergenekon operasyonundaki ilginç çıkışlarıyla adını duyuran Tuncay Güney'i yayına çıkarmasını bu anlayışa uzak buldu.

 

TRT eski yöneticisi Tellioğlu'nun Güney'i canlı yayına alan yönetimi ve yönetimin yayın anlayışını eleştirmesi yeni bir tartışma yaratacağa benziyor.

 

www.haberaktuel.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*