Eski vali de soruşturma kapsamında

Eski vali de soruşturma kapsamında.11425
  • Giriş : 29.05.2008 / 18:45:00

İçişleri Bakanlığı tarafından "dinleme iddialarına" yönelik görevlendirilen müfettişler Bolu eski Valisi Ali Serindağ'ın da ifadesine başvuracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanlığı tarafından "dinleme iddialarına" yönelik görevlendirilen müfettişler Bolu eski Valisi Ali Serindağ'ın da idari ifadesine başvuracak. Serindağ, Merkez Valisi olduğu halde bakanlıktan izin almaksızın siyasi partiyi ziyaret ederek siyasi görüşme yapması da idari açıdan değerlendirilecek.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın odasında yapılan görüşmenin dinlenmesi ve yayınlanmasına ilişkin yürütülen adli soruşturmanın dışında İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen Mülkiye Müfettişleri ilk çapta bu görüşmenin emniyet birimleri tarafından takip edilip edilmediğini araştıracak.

Ayrıca konuyla ilgili Vali Serindağ'ın ifadesini alacak olan müfettişler, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında yapılan görüşmenin suç olup olmadığını tespit edecek. Müfettişler Serindağ'ın yaptığı görüşmeye ilişkin suç görürse, idari açıdan cezalandırılması için rapor hazırlayıp İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a sunacaklar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious