Eski yüzbaşı 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı

Eski yüzbaşı 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.6894
  • Giriş : 26.03.2008 / 17:38:00

Büyükçekmece'de bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan eski yüzbaşı B.A., 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık B.A. katıldı.

Duruşmada kararı açıklayan mahkeme heyeti, sanığa, lehine olan ve ''ırza tasaddi'' suçunu düzenleyen eski TCK'nın 415. maddesi uyarınca 4 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, sanığın duruşmalardaki saygılı tutumunu lehe indirim sebebi sayarak, cezayı 3 yıl 4 aya indirdi.

B.A., bu davada, ''yaşı 18'den küçük C.Ü.'ye yönelik cinsel istismarda bulunduğu'' iddiasına ilişkin 16 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu.

Bahçelievler'de 4 Nisan 2006 tarihinde küçük yaştaki Y.A'ya oturdukları apartmanın girişinde tecavüze yeltendiği öne sürülen B.A., aynı apartmanda oturan bir kişinin çevredekileri uyarması üzerine yakalanmış ve polislerce gözaltına alınmıştı.

Daha sonra yapılan incelemede, B.A'ya ait DNA profilinin, Büyükçekmece, Bakırköy ve Bahçelievler'de 2002 ile 2005 yılları arasında cinsel istismara uğrayan 5 ayrı kız çocuğunun elbiselerindeki örneklerle uyuştuğu anlaşılmış ve söz konusu olaylara ilişkin M.A. hakkında 5 ayrı dava açılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious