Eskişehir Film Festivali başlıyor

Eskişehir Film Festivali başlıyor.12810
  • Giriş : 24.04.2009 / 18:18:00

Festivalin onur konukları Ekrem Bora, Nebahat Çehre ve yapımcı Necip Sarıcı olarak belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anadolu Üniversitesince (AÜ) 2-12 Mayıs tarihleri arasında bu yıl 11'incisi düzenlenecek Uluslararası Eskişehir Film Festivali'nin onur konukları Ekrem Bora, Nebahat Çehre ve yapımcı Necip Sarıcı olarak belirlendi.

Alınan bilgiye göre, AÜ Sinema Kültürünü Geliştirme Birimi ve öğrencilerin gönüllü çabalarıyla gerçekleştirilecek festival, 2 Mayısta AÜ Sinema Anadolu'da yapılacak açılış töreniyle başlayacak.

Festivalin bu yılki onur konukları olarak belirlenen sinema sanatçıları Ekrem Bora ile Nebahat Çehre'ye ödülleri verilecek. Festivalin ''Sinemaya Emek'' ödülünün bu yılki sahibi ise Yeşilçam emektarı yapımcı Necip Sarıcı oldu.

Etkinlik kapsamında ''Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri'' adı altında açılan yarışmada ''En İyi Sinema Kitabı'', ''En İyi Sinema Makalesi'' ve ''Televizyonda Yayınlanan En İyi Sinema Programı'' ödüllendirilecek.

Festival Başkanı Prof. Dr. Gülseren Güçhan, etkinlik boyunca, uluslararası festivallerde öne çıkan, sinemada yeni anlayışları ve anlatım tarzlarını ortaya koymuş birçok filmin izlenebileceğini dile getirdi.

Festivalin film gösterimlerinin yanı sıra sinema sanatı alanındaki bilgi, düşünce ve deneyimlerin aktarılabileceği, tartışılabileceği ortamları da sunduğunu anlatan Güçhan, ''On yılı aşmak bir festival için kalıcılığın göstergesidir. Ayrıca, sadece Eskişehir'deki değil, Türkiye'nin her yerindeki öğrencileri ve sinemaseverler festivale davetlidir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*