Eskişehir garı yüksek hızlı trene hazır

Eskişehir garı yüksek hızlı trene hazır.12709
  • Giriş : 12.03.2009 / 18:20:00

Eskişehir Garı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yarın törenle hizmete sunulacak olan 'yüksek hızlı tren'e hazır hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Tamamen yenilenen gardaki çalışmalar, bugün de sürdü. Gar Müdürü Süleyman Hilmi Özer, yüksek hızlı tren için 40 gün önce başlattıkları çalışmaların sonuna geldiklerini belirterek, "Bu akşam bütün hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Başbakanımızın da katılacağı tören, yarın saat 11.00'de başlayacak" dedi.

Cumhuriyet tarihinin ilk dönemlerinde inşa edilen ve güzel bir mimarisi olan Eskişehir Garı'nın son 50 yıldır böylesi bir tadilat görmediğini kaydeden Özer, "Bizim garda yaptığımız çalışmalar, ilk haline dönüştürme, sonradan yapılanları düzeltme projesidir. Garda çok işler yapıldı. Tamamen modern hale getirildi. Danışma, görevlilerin yolculara yüz yüze hitap edeceği hale getirildi. Hızlı tren güzergahında yılların ihmali olan temizlik işlemi yapıldı" diye konuştu.

Süleyman Hilmi Özer, yüksek hızlı trenin yolcu taşımaya cumartesi günü başlayacağını ifade ederek, "Bilet satışına yarın başlanacak. Talep çok yoğun. Telefonların yaklaşık yüzde 50'ye yakını hızlı trenle ilgili. Talebi karşılaması için Eskişehir-Ankara arasında karşılıklı 4 sefer planlandı" açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*