Eskişehir Yolu, kazalara davetiye çıkarıyor

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Ankara'da yol-yapım çalışmalarının sürdürüldüğü Eskişehir Yolu, aydınlatma lambalarının yetersizliği nedeniyle kazalara adeta davetiye çıkarıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sep 9 2006 12 10:29-TÜRKİYE
................. -Genel
Eskişehir Yolu, kazalara davetiye çıkarıyor
ANKARA (CİHAN)-Sep 9 2006 12 - Ankara'da yol-yapım çalışmalarının sürdürüldüğü Eskişehir Yolu, aydınlatma lambalarının yetersizliği nedeniyle kazalara adeta davetiye çıkarıyor.

Başkent'te son günlerde yaşanan ve ölümle sonuçlanan kazaların nedeni sürücü dikkatsizliği olarak gösterilsede yol-yapım çalışmalarının sürdürüldüğü Eskişehir Yolu ve Esenboğa Yolu'ndaki ışıklandırma yetersizliği de kazaların ayrı bir sebebi.

Eskişehir Yolu'ndaki aydınlatma lambalarının büyük ölçüde çalışmaması nedeniyle geceleyin sürücüler yol kenarları ve kavşak bölgesindeki uyarı tabelalarını farkedemiyor. Akşam saatlerinde trafiğin sıkışık olması nedeniyle sadece maddi hasarlı kazalar yaşanırken, gece saatlerinde yolun boş olaması nedeniyle daha süratli olan sürücülerin ışıklandırma eksikliği nedeniyle görüş açıları azalıyor. Bu durum kazaları da beraberinde getiriyor.

Söz konusu yolda önceki gece bir ailenin bulunduğu araç yol kenarındaki çukura uçmuştu. Araç içinde bulunan üç kişilik aile ölümün eşiğinden döndü. Bir diğer konuda üst geçitlerin bulunmadığı yerlerde yayaların karşıdan karşıya geçmeye çalışması.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious