Eskişehir'de çete operasyonu

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

ESKİŞEHİR Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, dolandırıcılık, silahla yaralama, tecavüz, adam kaçırma ve tehdit olaylarına karıştıkları belirlenen 1'i kadın 24 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis,kentte çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik ‘Köprü 2’ adıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda, Ayhan Yurdagül, Adem Tuncer, İhsan Horuz, Muharrem Demirtaş, Hidayet Yurdagül, Ertan Kurtoğlu, Özgür Tuncer, Murat Günaydın, Ali Erkan, Ali Doğan, Hasan Durur, İsmail Barış, Özcan Ateş, Ecevit Aslan, Birol Lafçı, Ender Günaydın, Erkan Koç, Battal Mevşe, Tuncay Ar, Süleyman Aydın, Kadir Erbey, Ercan Öcal, Hüseyin Akdoğan ve Hülya Yurdagül yakalandı.

Gözaltına alınanların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 31 sahte çek, 6 ruhsatsız tabanca, 28 mermi, bir döner bıçağı, bir satır, bir göz yaşartıcı sprey, 4 bıçak, birer kullanımlık 3 paket esrar, 80 santimetre uzunluğunda üzerinde ‘aşiret, azrail’ yazılarının bulunduğu sopa, 29 banka kartı, bir Anadolu Üniversitesi tanıtım kartı, çok sayıda kira kontratı, para makbuzları, evrak, dolandırıcılık suretiyle satışı yapılan 39 araca ait trafik tescil belgesi, 4 sahte nüfus cüzdanı, bir parça tarihi eser, bir sahte sürücü belgesi, bir sahte şirket kaşesi, silah temizleme malzemeleri, 5 araca ait devir işlemleri için gerekli belgeler ile bir araç noter satış sözleşmesi ele geçerildi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 23 sanığın yaklaşık 9 milyon YTL'lik dolandırıcılık ve sahtecilik olaylarına, çok sayıda yaralama, hırsızlık, silahla adam kaçırma, tecavüz, adam öldürmeye azmettirmek, darp, tehdit ve yağma olayına karıştırklarını bildirdi. Yetkililer sanıkların 39 otomobili dolanrıcılık suretiyle alıp başka kişilere sattıklarını bildirdi.
Gözaltına alınan 24 zanlı, sorgulamalarının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious