Eskişehir'de erken veda

Eskişehir'de erken veda.16511
  • Giriş : 22.05.2008 / 05:18:00
  • Güncelleme : 23.05.2008 / 13:43:19

Eskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu, "Misyonumu yerine getirdim ve 3 Haziran'da yapılacak kongrede görevi yeni başkana teslim edeceğim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'un başkanlığına geldiği gün bazı eksiklikleri bildiğini belirterek, "Birinci lige çıkmış ve alt yapısına yepyeni bir tesis kazandırmış bir kulübün başkanı olmaktan dolayı gurur duyuyorum. İki yıl önce başkanlık sürecine başladığımda, kongrede neler yapacağımı açık bir şekilde anlatmıştım.

Bunlar sadece sportif başarı değil, Eskişehirspor'un yıllardır sıkıntısını çektiği tesis, kurumsallaşma ve alt yapı konularında ciddi adımlar atacağımı ve bunları üç yıl içinde yapacağımı tüm Eskişehir camiasına bildirmiştim. Tabii alışılagelmiş başkan adaylarından olmadığım o kongrede de belliydi, çünkü o kongrede ilk sene şampiyonluk sözü vermedim. Dedim ki, önce Eskişehirspor'un kurumsal anlamda sıkıntılarını gidereceğiz, alt yapının tesis problemi var, bunu çözeceğiz, çünkü alt yapısı olmayan bir kulübün geleceği de olmayacaktır.

Bu yüzden, bu problemi çözeceğim ve alt yapıyı belli bir şablona oturtacağım. Diğer taraftan üst yapı için yapılmış tesisler, daha önceki yıllarda yapılmış ama şu an itibari ile Süper Lig'e çıkmış bir Eskişehir'i hem Futbol anlamında, hem de idari anlamda karşılayacak konumda olmadığını ve transferlerde ve hoca seçiminde bu tesislerle başarılı olamayacağımızı, hocaların ve teknik kadronun ve futbolcuların bizim takımımızı bu tesislerle tercih etmeyeceğini daha önce bildirmiştim" diye konuştu.

Eskişehirspor'un ihtiyaçlarını da bildiklerini ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını söyleyen Hatipoğlu "Takımın kurumsallaşması lazımdı. Bununla ilgili de yapılan ciddi çalışmaların sonucunda bugün tek tuşa basarak kulübün muhasebesini çıkarabilecek konuma geldik. Yıllardır Eskişehirspor'a hizmet etmiş birisi olarak kulüp için neler gerektiğini çok iyi bilmekteyim. B Liginden A Ligine çıktığımızda da o başarıda payım olduğunu düşünüyorum. Hem maddi hem manevi destek verdim. Eskişehirspor taraftarına ve camiasına verdiğim bu sözlerin tamamını tutan tek başkan olarak, bu durumun haklı gururunu yaşıyorum. Eskişehirspor 1965'ten bugüne en büyük bütçeye kavuştu ve idari kadro olarak, teknik anlamda ve yaptığımız tesisle çok önemli adımlar attık" dedi.

Tartaftarın Eskişehirspor'un başarısını doyasıya yaşamasına müsaade etmeyen ve bu başarıdan pay kapmak isteyenler olduğunu ileri süren Hatipoğlu "Bugün görüyorum ki, Eskişehir halkına bu şampiyonluk sevincini doyasıya yaşatmak yerine herkes, şampiyonluktan bir pay kapmak, herkes Eskişehirspor'un başarısını kıskanmak ve açıklamalar yapmakla meşgul. Eskişehirspor'un başkanlığını bırakmamdaki doğruluk payını herkes görüyor.

Transferler konusunda bazı hatalar yaptık, ama başarıya giden yolda yapılan hataların hepsi birer başarıdır. Yönetim anlamında da bazı sıkıntılarımız oldu. İkinci başkanımızın "paramı verin ben gidiyorum" diyerek 750 milyar istemesi Eskieşhirsporu sıkıntıya sokmuş ve gerekli transferler aksamıştır. Takım olarak maddi sıkıntılar içine girdiğimizde bazı arkadaşlarımız kaçma yolunu seçiyorlar. Ben yıllar içinde Eskişehirspor'a en fazla maddi desteği sağlamış başkanım" şeklinde konuştu.

Eskişehirspor'un şampiyonluk yolculuğunda Metin Diyadin ve Sergen Yalçın'ın payının da büyük olduğunu ifade eden Hatipoğlu, "Metin Diyadin'le bir problem yaşadık. Profesyonel ligde ayrılmak da var. Metin Diyadin hocamıza da sezon içinde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Metin Diyadin'in takımın buralara gelmesinde büyük katkıları vardır. Bir de Sergen Yalçın var tabii. Sergen arkadaşımızla bazı konularda fikir ayrılığına düştük.

O gün için takımın toparlanması adına ve şampiyonluğa giden yolda böyle bir hamle yaptık. Bu hamlenin de ne kadar doğru olduğunu şu anda görüyoruz. Sergen Yalçın'la takımda ciddi bir toparlanma ve performans artışı oldu. Sergen Yalçın, Eskişehirspor'un en büyük transferi olarak tarihine geçecek bir futbolcu arkadaşımız. Ona da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" ifadesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious