Eskişehir'de internetten şantaj iddiası

Eskişehir'de internetten şantaj iddiası.10983
  • Giriş : 07.03.2008 / 23:48:00

Kendisini kadın olarak tanıtıp internette web kamera aracılığıyla karşılıklı cinsel içerikli görüşmeler yaptığı kadını şantaj yoluyla birlikteliğe zorladığı ve para almaya çalıştığı iddia edilen kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İddiaya göre, Eskişehir'de yaşayan evli M.U. (30) kendini Ankara'da oturan Gizem adında kadın olarak tanıtıp 5 Martta internette E. (26) adlı bir kadınla sohbet etmeye başladı.

Sohbeti ilerleten M.U, internetten bir kadına ait cinsel içerikli görüntüleri kendisine aitmiş gibi E.'ye izletti. Karşısındakini Gizem adında bir kadın zanneden E. de web kamera aracılığıyla cinsel içerikli davranışlarda bulunup bunları M.U'ya izletti. M.U, E.'nin cinsel içerikli görüntülerini kaydetti.

İddiaya göre, M.U, ertesi gün internetten Gizem adıyla görüştüğü E.'yi, kendisiyle birlikte erkeklerle ilişkiye girmesi konusunda tehdit etti, aksi durumda elindeki görüntüleri internetteki sitelere göndereceği şantajında bulundu.

Bunun üzerine nişanlı olan ve bir iş yerinde çalışan E., kendisine ait görüntüleri kimseye vermemesi koşuluyla M.U'ya 5 bin YTL verme teklifinde bulundu.

Bu teklifi kabul eden M.U, E.'ye, parayı almak için buluşma yeri olan alışveriş merkezine Vedat adında bir arkadaşını göndereceğini, ayrıca bu kişiyle, bulacağı bir kadının birlikte olması yönünde tehditte bulundu.

E., buluşma yerine gitmeden önce başından geçen olayı polise bildirdi ve internet yoluyla bir kadının kendisine şantaj yaptığını ihbar etti.

Hareket geçen emniyet güçleri, içinde 5 bin YTL olduğu izlenimi verilen bir paket hazırladı ve buluşma yeri olan alışveriş merkezinin parkında önlem aldı.

E. ile kendisini Gizem olarak tanıtan M.U'nun gönderdiği Vedat adındaki şüpheli otoparkta buluştu. Vedat, otoparkta alışveriş merkezine ait kameraların bulunduğunu fark edince E.'yi dışarı çıkartıp bir sokağa götürdü. Burada E.'den içinde para olduğu izlenimi verilen paketi alıp görüntülerin kayıtlı olduğu CD'ye veren Vedat, polis tarafından suçüstü yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheli, polislere adının Vedat olduğunu ve Ankara'da yaşayan Gizem adındaki bir arkadaşının kendisine CD gönderdiğini ve E'den para almak için buraya gelip buluştuğunu söyledi.

Polislere Gizem adlı kadını yakalatabileceğini bildiren Vedat, emniyet güçleriyle Ankara'ya gitti. Uzun süre emniyet güçleriyle Gizem adlı kadını Ankara'da bekleyen Vedat, burada yaptıklarını itiraf etti ve polislere tüm bu olayları kendisinin planladığını anlattı.

İnternette Gizem adıyla yazışan ve otoparka E. ile buluşmaya giden Vedat adlı kişinin de kendisi olduğunu bildiren M.U. gözaltına alındı.

M.U, sorgusunun ardından Cumhuriyet Savcısının "internet aracılığıyla şantaj" suçunu işlediği iddiasıyla tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious