Eskişehir'de kıskançlık cinayeti

Eskişehir'de kıskançlık cinayeti.8974
  • Giriş : 09.06.2008 / 14:26:00

Eskişehir'de 31 yaşındaki Ali Altın, eşi 26 yaşındaki Ayşe Altın ile ilişkisi olduğunu öne sürdüğü ilköğretim okulunda hizmetli olarak görev yapan 27 yaşındaki Taner Kavak'ı bıçaklayarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir fabrikada işçi olarak çalışan Ali Altın, İlhan Ünügür İlköğretim Okulu'nda hizmetli olarak görev yapan Taner Kavak'ı aralarında çıkan tartışma sonrasında 8 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan Taner Kavak yaralı olarak yakındaki evine gitti. Bekar olduğu belirtilen Taner Kavak, aynı evde birlikte kaldığı Hulki Avcı'nın 112 Acil Servis'i aramasının ardından ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda öldü.

Olaydan sonra ‘155 Polis İmdat’ hattını arayıp, bir akaryakıt istasyonunda suç aleti bıçakla birlikte polise teslim olan Ali Altın gözaltına alındı. Ali Altın polise verdiği ifadesinde Taner Kavak'ın, eşi Ayşe Altın'la 2007 Eylül ayından bu yana ilişkisinin olduğunu söyleyerek şunları anlattı:

“Eşim bana Taner'le ilişkisinin olduğunu söyledi. Bunun üzerine 2 ay önce eşimden ayrı yaşamaya başladım. Eşim de Kütahya'da oturan babasının yanına gitti. Ancak Taner Kavak bana sürekli olarak cep telefonunundan mesajlar gönderiyordu. Beni rahatsız etmemesini söyledim. Olay günü Taner yine cep telefonuma mesaj geçti. Mesajda eşimin kendisinden başka bir kişiyle de ilişkisinin olduğu, bu kişiyi dövdüğü ve benimle konuşmak istediği yazıyordu. Ben de Taner'in konuşmak istediği evinin yakınındaki yere gittim. Taner'in elinde bıçak vardı. Bıçakla bana saldırdı. Çıkan boğuşma sorasında Taner yaralandı. Elindeki bıçağı atıp kaçmaya başladı. Ben de yerdeki bıçağı alıp bir akaryakıt istasyonuna giderek polisi aradım ve teslim oldum.”

Ayşe Altın ise Taner Kavak ile ilişkilerinin olduğunu, ancak daha sonra ondan ayrıldığını söyledi. Taner Kavak'la ilişkilerini eşine anlattığını da söyleyen Ayşe Altın, “Taner hem beni hem de eşimi rahatsız ediyordu. Eşim de ilişkimizi öğrendiği için benden ayrı yaşamaya başladı. Ben de Kütahya'da oturan babamın yanına gittim" dedi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Ali Altın'ın çıkan tartışmada Taner Kavak'ı bıçaklayarak öldürdüğünü, zanlının sorgulamasının tamamlanmasından sonra Adliye'ye sevk edileceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious