Eskişehir'de liseli kız intihar etti

Eskişehir'de liseli kız intihar etti.7675
  • Giriş : 11.01.2009 / 22:09:00

Ailesi baskısı yüzünden evi terketti, tarım ilacı içerek canına kıydı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eskişehir'in Mahmudiye İlçesi'nde iki gün önce pazara gideceğini söyleyerek evinden ayrılan ve ailesinin kayıp başvurusu yaptığı lise öğrencisi 16 yaşındaki Keziban Yaralı'nın, ormanlık alanda cesedi bulundu. 20 gündür okula gitmediği belirtilen liseli Keziban'ın tarım ilacı içerek intihar ettiği saptanırken, arkadaşları "Kendisini sürekli döven ailesinden nefret ediyordu" dedi.

Mahmudiye'de lise ikinci sınıfta okuyan ve son günlerde okula gitmediği belirlenen Keziban Yaralı, 8 Ocak 2009 perşembe günü evden `pazara gidiyorum' diye çıktı ve bir daha dönmedi. Ailesi, kızlarının gidebileceği yerleri aradı ve bulamayınca da durumu polise bildirdi.

Keziban Yaralı'nın babası Bayram Yaralı da polislere, kızının Eskişehir'de bir özel güvenlik şirketinde çalışan Hakan adlı bir genç tarafından kaçırılmış olabileceğini söyledi.

ORMANDA CESEDİ BULUNDU

Polisin her tarafta aradığı Keziban Yaralı'nın cesedi dün saat 16.30 sıralarında Mahmudiye İlçesi'nde piknik alanı olarak kullanılan Ormantepe Mevkii'nde, babası Bayram Yaralı tarafından bulundu.

Yanında boş tarım ilacı şişesi bulunan Keziban Yaralı'nın cesedi otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldü. Otopside, liseli Keziban'ın, tarım ilacı içerek intihar ettiği saptandı.

ARKADAŞLARI AİLEYİ SUÇLADI

Keziban Yaralı'nın cenazesi bugün Mahmudiye'de toprağa verilirken, cenaze törenine lisedeki arkadaşları da katılmak istedi. Ancak aile, liseli gençlerin cenaze törenine katılmasına engel oldu.

Arkadaşlarının cenazesine katılmalarının engellenmesi üzerine polis merkezine giden liseli gençler, cenaze törenine katılmak istediklerini ancak Keziban Yaralı'nın ailesinin kendilerine izin vermediğini söyledi. Arkadaşları Keziban'ın ailesinden sürekli dayak yediğini ve 20 gündür okula gelmediğini ileri süren liseli gençler, "Keziban bize ailesinden nefret ettiğini ve kendisini sürekli olarak dövdüklerini söylüyordu. Bazen yüzünde morluklar ve şişlikler görüyorduk. Son gördüğümüzde ise iyice içine kapanmıştı, fazla konuşmuyordu. Keziban daha önce de bir kez intihara kalkışmıştı" dedi.

Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*