Eskişehir'de silahlı çatışma, 5 yaralı

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de iki grup arasında çıkan silahlı kavgada ilk belirlemelere göre 1'i ağır 5 kişi yaralandı. Ağır yaralı şahsa ateş etmeye çalışan ancak silahı tutukluk yapan şahıs kameralar tarafından görüntülendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Caddenin yoğun olduğu bir saatte meydana gelen olayda çok sayıda ateş edildi. Çatışmada 1'i ağır 5 kişi yaralanırken, ağır yaralı bir şahıs karşı taraftan şahısların tekmeli saldırısına uğradı. Olay yerine ilk gelen polis ekibi şahısları kontrol etmekte zorlandı.

Bu sırada tabancası hala elinde olan bir şahıs, silahını yerdeki yaralıya doğrultarak ateş etmek istedi. Ö.Ç. adlı şahsın birkaç kez ateş etmeye çalışamasına rağmen tutukluk yapan silah ateş almadı. Şahsın ateş etmek istediği an kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Daha sonra olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi çatışmaya karışan şahısları gözaltına almak istedi. Ancak şahısların polislere direnmesi üzerine arbede çıktı. Kısa süreli arbedenin ardından polis 1 kişiyi gözaltına aldı. Kaçan şahısların peşine düşen polis 6 kişiyi daha yakaladı.

Olayda yaralanan şahıslardan 2'si Eskişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, 3'ü de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne götürüldü. Yaralılardan durumu ağır olan şahıs hemen ameliyata alındı. Polis, olayda kullanıldığı belirtilen 5 silahı da ele geçirirken, ilk belirlemelere göre 22 el ateş edildiği tespit edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious