Eskişehir'de uyuşturucu operasyonu

Eskişehir'de uyuşturucu operasyonu.12678
  • Giriş : 17.04.2009 / 15:46:00

Eskişehir'de, polisin "Kampus-2" kod adıyla düzenlediği uyuşturucu operasyonunda, aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 54 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şüphelilerden 48'i ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, 2'si üniversite öğrencisi 6 kişi adliyeye sevk edildi. Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 1 kilo esrar ele geçirildi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kentte üniversite öğrencisi olarak bulunan ve il dışından temin ettikleri uyuşturucu maddeleri üniversite öğrencileriyle bazı gençlere satıp, öğrenci evlerinde uyuşturucu alemi yaptıkları tespit edilen kişilere yönelik olarak yapılan 4 aylık çalışma sonucunda "Kampus 2" kod adıyla operasyon düzenledi. "Seren Lida" adlı eğitilmiş narkotik köpeğinin de katıldığı operasyonda 18 ayrı eve eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonda aralarında çok sayıda üniversite öğrencisinin de bulunduğu 54 kişi yakalandı.
Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 1 kilo 18 gram kubar esrar, 25 gram toz esrar, satışa hazır 8 esrarlı sigara, 4 gram "mantar" tabir edilen uyuşturucu nitelikli madde ile uyuşturucu maddelerin içiminde kullanılan malzemeler ele geçirildi.

48'İ SERBEST BIRAKILDI

Yakalanan şüphelilerden 48'i "kullanmak maksadıyla uyuşturucu madde satın almak ve bulundurmak" suçundan Emniyet Müdürlüğü"nde ifadeleri alındıktan sonra cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

Gözaltına alınanlardan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencisi Yusuf Çelik (23) ve aynı fakültede okuyan akrabası Yasin Çelik (24) ile Burak Tunç (24), Harun Özdemir (28), Serdar Fidan (23) ile Ertuğrul Güner (32) ise "uyuşturucu madde ticareti yapmak, uyuşturucu maddeleri nakletmek, depolamak, satışa arz etmek ve satmak" suçlarından Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*