Eskişehir'e boğaz köprüsü

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

ESKİŞEHİR’de yapılan köprü İstanbul’daki Boğaz Köprüsü’ne benzetildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ESKİŞEHİR’de Büyükşehir Belediyesi, Porsuk Çayı üzerindeki eski köprüleri yıkıp yenilerini yapıyor. Yapılan yeni yaya köprülerden biri İstanbul’daki Boğaz Köprüsü’ne benzetildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kentsel Gelişim Projesi kapsamında yürüttüğü Porsuk Çayı üzerindeki yaya ve araç köprülerinin yenileme çalışmaları sürüyor. Projede yeralan 7 araç köprüsü yıkılarak doğal afetlere karşı dayanıklı şekilde yeniden yapıldı.

İstiklal Mahallesi'nde bulunan 4 eski beton yaya köprüsü de yıktırıldı ve yerlerine demirden yeni köprüler konuldu. Yaya köprülerine biri Eski Otogar arkasında diğeri de Osmangazi Mahallesi’nde olmak üzere 2 demir köprü daha eklendi. Böylece Porsuk Çayı üzerindeki yaya köprülerinin sayısı 6’ya çıktı.

Porsuk Bulvarı Atatürk Caddesi girişindeki ilk yaya köprüsü İstanbul’daki Boğaz Köprüsü’ne benzetildi. Eskişehirliler Porsuk Çayı üzerine konulan köprü için “Bizim de bir Boğaz köprümüz oldu” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Kentsel Gelişim Projesi kapsamında yaya ve araç köprülerinin yanı sıra Porsuk Çayı yatağının temizlendiğini ve çevre düzenlemesinin yapıldığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious