Eskişehirspor Hırvat Vucko ile anlaştı

Eskişehirspor Hırvat Vucko ile anlaştı.14697
  • Giriş : 29.06.2008 / 13:22:00

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal Hırvatistanlı savunma oyuncusu Jurica Vucko ile anlaşma sağladıklarını bu futbolcuyla sözleşme imzalayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Transfer çalışmalarını sürdürdüklerini belirten kırımızı-siyahlı kulübün başkanı Halil Ünal, dünyanın peşinde koştuğu bir metre 96 santim boyunda 24 yaşındaki Hırvat futbolcu Jurica Vucko ile anlaştıklarını söyledi. Vucko'nun bir savunma oyuncusu olduğunu kaydeden Halil Ünal şöyle devam etti:

"Jurica Vucko, Pazartesi akşamı Eskişehir'e gelecek. 3 yıllık sözleşme imzalayacağız. Jurica Vucko, Galatasaraylı Servet ile aynı bölgede oynuyor. Kafa toplarına çok hakim, ayağını, tekniğini çok iyi kullanabilen bir oyuncu ve mücadeleci. Nadareviç ile bunları yan yana oynatıyoruz. Kaleci Ivesa, savunmamız Jurica Vucko ve Nadareviç'i Hırvat liginden aldık. Üçü de Hırvat liginin en iyi oyuncuları."

Kayserispor'un orta saha oyuncusu Kamber'in kendisi ile anlaşma sağladıklarını ancak bonservisinde problem yaşadıklarını belirten Halil Ünal, "Kayserispor bonservis konusunda çok sıkı pazarlıkçı. Araya hatırlı dostlar sokacağız. Bu işi halletmeye çalışacağız" dedi.

Yapacakları transferlerle 6 forvet futbolcularının olacağını kaydeden Halil Ünal Fenerbahçe'den Selçuk, Beşiktaş'tan Fahri, Kasımpaşa'dan Özgür, Mersin İdman Yurdu'ndan da Abdullah ile görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Ünal, Fas'dan bir yabancı futbolcu transfer etmek için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

TÜRKİYE KUPASI'NA ADAYIZ

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Halil Ünal, çok iyi bir takım kurduklarını, hedeflerinin büyük olduğunu kaydetti. Ünal "İyi bir takım kuruyoruz. Herkes sabırlı olsun. Transferde aynen söylediklerimizi gerçekleştiriyoruz. Aslan gibi, sahaya yüreğini koyacak, mücadele edecek, kolej takımı gibi pırıl pırıl oyuncularla yola çıkıyoruz. Bu oyuncular bizi çok iyi yerlere taşıyacak. Türkiye Kupasına kesin adayız. Türkiye kupasını ve lig 5'inciliğini hedefliyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious