Eskişehirsporlu taraftarlar olay çıkardı!

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Eskişehir’de Eskişehirsporlu taraftarlar sokakları savaş alanına çevirdi. Çıkan olaylarda 2 kişi yaralandı, 7 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Süper Lig’in son maçları süresince cadde cadde gezerek Galatasaraylı ve Fenerbahçeli taraftarların tezahürat yapmasını engelleyen, bazı işyeri ve araçlara saldıran kalabalık gruba polis müdahale etti. Bazı taraftarlar yaralanırken taşkınlık yapanlar gözaltına alındı.

Eskişehir’de Galatasaraylı taraftarlar takımlarının şampiyonluğuna sevinemedi. Çok sayıda Eskişehirspor taraftarı maç süresince cadde cadde gezerek hem Galatasaraylı hem de Fenerbahçeli taraftarların takımlarına destek vermelerini engelledi. Eskişehirsporlu taraftarlar sarı kırmızı ve sarı lacivert forma ya da kaşkol takanları ise tehdit etti.

Süper Lig maçlarının sona ermesi ve Galatasaray’ın şampiyonluğunu ilan etmesiyle Eskişehisporlu taraftarlar Galatasaraylıların sevinç gösterileri yapmasına da engel oldu. Sarı kırmızı bayrak ya da forma taşıyanlara saldıran Eskişehirsporlular bazı işyerlerinin ve araçların camlarını kırdı.

Eskişehirsporluların kendi takımları lehine, üç büyükler aleyhine tezahüratlar eşliğinde tur attıkları sırada takip eden polis, kalabalığın taşkınlık yapması üzerine müdahalede bulundu. Polis ve kalabalık arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. Olaylarda 2 kişi yaralanırken 7 kişi de gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious