Eşkıya şehirde

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

'Alacağımız var' diyen iki eşkıya, İstanbul'un ortasında işadamı kaçırdı Yakalanınca üstüne ve arabasına benzin döküp yakmaya teşebbüs etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Öfkelenen eşkıya Ayhan K. ve İbrahim K., bu kez işadamına ve arabasına benzin döküp yakmaya yeltendiler. Polis saldırganları gözaltına aldı. Saldırganlar sorguda, "90 milyar alacağımız vardı, vermeyince korkutmak istedik" dediler.

Alacak mı? Haraç mı?
Saldırganlar, "Alacağımızı vermeyince kaçırdık" derken, işadamı İpek'in iddiası haraç: "Geçen yıl Mercan'da 2.7 milyon dolara işhanımı satmıştım. Kiracılardan biri, 'mağdur olduk, bizi gör' demişti. Onlar yaptırmış olabilir..."

Eşkiya Merkez'de

Dünya Ticaret Merkezi'nde bir işadamını otomobiliyle kaçırmak isteyen 2 kişi, yakalanacaklarını anlayınca işadamını ve aracını yakmak istedi.

Arka koltuğa yerleştirdiler
İstanbul'da ihracat işleri ile uğraşan Mustafa İpek, Yeşilköy'de bulunan Dünya Ticaret Merkezi'ndeki ofisine geldi. İpek otomobilinden indiği sırada, yanına yaklaşan silahlı Ayhan Kara ve İbrahim Kurnaz, işadamını araca bindirerek kaçırmak istedi. Zanlılar ile İpek arasında çıkan boğuşma sırasında saldırganlardan biri bir el ateş etti. İpek'in başına silah kabzası ile vuran saldırganlar, bayılan işadamını arka koltuğa yerleştirdi.

'Alacak-verecek meselesi'
Silah sesini duyan güvenlik güçlerinin olay yerine gelmesi üzerine Ayhan Kara ve İbrahim Kurnaz, Mustafa İpek ve aracının üzerine benzin dökerek, polisin yaklaşması durumunda ateşe vermek ile tehdit etti. Polis saldırganları etkisiz hale getirerek ele geçirdi. Ayhan Kara ve İbrahim Kurnaz olayın adam kaçırma olmadığını alacak verecek meselesi yüzünden İpek'i korkutmak istedikleri söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious