Eşkıyalığa özenen gençler istemiyoruz!

  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, tartışılan kent Trabzon'da sivil toplum örgütleriyle buluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TAYAD'lılara linç girişimi, Santa Maria Kilisesi rahibi Andre Santoro'nun öldürülmesi ve son olarak da Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastiyle Türkiye'nin en çok tartışılan kenti haline gelen Trabzon'da sivil toplum örgütleriyle biraraya geldi.

Trabzonluları provakasyonlara ve tahriklere karşı uyaran Erdoğan, "Elinde silah, şehir eşkiyalığına özenen gençler istemiyoruz" dedi.

Rize'deki programını yarıda keserek akşam saatlerinde Trabzon'a gelen Erdoğan, Zorlu Grand Otel'de şehrin ileri gelenleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle buluştu. Trabzonlulara birlik ve beraberlik mesajları veren Erdoğan, özetle şunları söyledi:

# Trabzon HAKETMEDİ: Konuşmaya başlayanlar, 'Trabzon bunu hak etmedi, reva görülmemeli' deniliyor. Böyle bir şey konuşmaya gerek yok ki. Yani, her ilin içerisinden bu tür insanlar çıkar.
# HUKUKUN ÜSTÜNDE OLUNMAZ: Kendilerini kanundan, hukuktan bağımsız görenler, hukuka, kanuna karşı imtiyaz ve kayırma bekleyenler varsa bunlar büyük yanılgı içindedirler.

Siyasetçilere sesleniyorum: Biri jandarmayı yeriyor, diğeri emniyeti yeriyor. Hatalar olabilir ama kimse kurumlarımızı çatıştırma gayreti içine girmesin.

# TAHRİKLERE ALET OLMASINLAR: Sosyal yapımızı tahrip etmeye, çocuklarımızın soluduğu havayı zehirlemeye, umutlarını yok etmek isteyenlere fırsat vermemeliyiz. Elinde silah, şehir eşkiyalığına özenen gençler değil, elinde bilgisayar, kalemle insanlığa yön veren gençler istiyoruz.

# 10 YENİ VALİ: 10'a yakın ilimize vali atamaları olacak. Bu hafta içinde Cumhurbaşkanımıza onları da sunacağız. Trabzonumuz da valisine, emniyet müdürüne kavuşacaktır. Allah, milletimize, siyasi felç ve fetret dönemlerini bir daha yaşatmasın diyorum.

Ardeşen'de de 'Köşk'e çıkma' mesajı verildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, memleketi Rize'den sonra Ardeşen'de de "Köşk'e çıkma" sloganlarıyla karşılandı. Ardeşenlilerin sık sık "5 yıl daha başbakan kal" diye bağırarak sözlerini kestiği Erdoğan bu sloganlara yanıt vermezken, Müslümanların cenazelerini farklı inançlardan olanların kaldırmasına da karşı çıktı.

Ardeşen'de, gasilhanenin de olduğu toplu açılışlarda konuşan Erdoğan, vatandaşlardan oylarına sahip çıkmalarını istedi. "Bu oylar yanlış verildiğinde ülkenin geleceği kararır, ama oylar yerinde verilirse ülkenin geleceği aydınlanır" diyen Erdoğan, Müslümanların cenazelerini farklı inançlardan olanların taşıdığını ve bunun ticaretini yaptıklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious