Eşlerimiz köle mi!

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, dün düzenlediği basın toplantısında, önceki gün kabul edilen TBMM Genel Sekreterlik Teşkilat Yasası'nı değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Basın toplantısından sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Arınç, AB'den türbana kadar çarpıcı açıklamalar yaptı.

İŞTE ARINÇ'IN SÖZLERİ

Meclisimizin çalışmalarıyla, iç bünyesi ve kadrolarıyla ilgili konular, yeni yasayla birlikte daha da vuzuha kavuşmuştur. Bir kurum Türkiye'de ilk defa, içinin doldurulması mümkün olan kadroların 170'ini kendi iradesiyle iptal etmektedir. Bu çok önemlidir. 2 milyon çalışan içinde 170 kadronun iptal edilmiş olmasını önemsiz sayanlar bulunabilir. Ama her kurum kendi içinde böylesine bir reform yapsa, çok önemli bir adım olacaktır. Meclis, zamanını ekonomik ve verimli kullanamamaktadır. AB Komisyonu'nun tavsiye kararının değişmesi ihtimali güçlüdür.

AB'NİN TARİHİ HATASI

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni içine almakla AB, tarihinin en büyük hatasını yapmıştır. Siz, bizim eşlerimizi köle mi zannediyorsunuz. Siz, bizim eşlerimizin; 'Başını kapa' dediğimiz zaman kapadığını, 'aç' dediğimiz zaman açacağını mı düşünüyorsunuz? Siz kadına saygı diye bir şey bilmez misiniz? Eğer bu sorunun muhatabı olsaydım, benim söyleyeceğim bir şey vardı. Benim, eşime böyle bir teklifte bulunacak kadar düşük bir insan olduğumu zannediyorsanız, size bunun hesabını sorarım. Darbe sözcüğünden bile nefret eden, bunu aşağılayan bir insanım. Bu, irticanın göstergesidir. 2006-2007 yıllarında bir yerde irticadan, bir yerde gericilikten bahsetmek gerekirse, bunun en güzel örneği, 'darbe' sözünü ağzına alanlardır.

EY BERHAN ŞİMŞEK...

Bu ve benzerlerinin zaman zaman bu tür yazılar yazmaktaki maksatlarını, geçmişte örneklerine bakarak hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Ey Berhan Şimşek; beni duy. Genel Kurul, film seti değildir. 414 boş münhal kadroyu çıkarıp, bunun 170'ini iptal eden bir Meclis Başkanı'na, bir gafil, kadrolaşma iddiasında bulunacak... Bunu hiçbir zaman kabul edemem. Bu Meclis'in bir geleneği var, bir mahremiyeti var, bu kadar saygısızlığa da tahammülü yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious